ȘTIRI

Tragerea la sorti in probele de simplu si dublu


04 Mar 2024



Maine se va da startul si in probele de simplu si dublu din cadrul Campionatelor Europene de Tenis de Masa pentru seniori care sunt in plina desfasurare la St. Petersburg.

Sportivii romani prezenti in Rusia vor juca dupa urmatorul program:

SIMPLU MASCULIN
Turul 1 - Primii 256
Filimon Lucian - Menge Gencay (TUR) - 08.10 - Ora 11:00
Filimon Andrei - Calificat direct in Turul 2
Dodean Adrian - Michely Gilles (LUX) - 08.10 - Ora 12:00
Crisan Adrian - Calificat direct in Turul 2
Cioti Constantin - Calificat direct in Turul 2

Turul 2 - Primii 128
Filimon L./Menge - Steger Bastian (GER) - 09.10 - Ora 10:00
Filimon Andrei - Zeimys (LTU) / Jafarov (AZE) - 09.10 - Ora 10:45
Dodean / Michely - Zombori David (HUN) - 09.10 - Ora 10:45
Crisan Adrian - Zibrat (SVN) / Milchin (MDA) - 09.10 - Ora 11:30
Cioti Constantin - Jancarik Lubomir (CZE) - 09.10 - Ora 12:15

SIMPLU FEMININ
Turul 1 - Primii 256
Ghemes Ioana - Calificata direct in Turul 2
Dodean Daniela - Calificata direct in Turul 2
Stoian Mariana - Calificata direct in Turul 2
Samara Elizabeta - Calificata direct in Turul 2
Necula Iulia - Calificata direct in Turul 2

Turul 2 - Primii 128
Ghemes Ioana - Liu (IRL) / Aleksyeyenko (UKR) - 08.10 - Ora 18:30
Dodean Daniela - Mattenet Audrey (FRA) - 08.10 - Ora 19:15
Stoian Mariana - Timina Elena (NED) - 08.10 - Ora 20:00
Samara Elizabeta - Feher Gabriela (SRB) - 08.10 - Ora 20:00
Necula Iulia - Tshistjakova Tatjana (EST) - 08.10 - Ora 20:45

DUBLU MASCULIN
Turul 1 - Primii 128
Cioti / Filimon L. - Calificati direct in Turul 2
Crisan / Filimon A. - Calificati direct in Turul 2
Dodean / Gladyshev (RUS) - Rumgay / Crawford (SCO) - 08.10 - Ora 14:45

Turul 2 - Primii 64
Cioti / Filimon L. - Bratanov / Vostes (BEL) - 08.10 - Ora 17:00
Crisan / Filimon A. - Zaimys / Kaselis (LTU) sau Petrov / Domeika (EST/LTU) - 08.10 - Ora 17:45

DUBLU FEMININ
Turul 1 - Primii 128
Necula / Ghemes - Calificate direct in Turul 2
Dodean / Samara - Calificate direct in Turul 2
Stoian / Opdencamp (BEL) - Calificate direct in Turul 2

Turul 2 - Primii 64
Necula / Ghemes - Li / Kothikina (POL/RUS) - 08.10 - Ora 15:30
Dodean / Samara - Aleksyeyenko / Rogushina (UKR/EST) - 08.10 - Ora 16:15
Stoian / Opdencamp (BEL) - Kardauskaite / Stuckyte (LTU) - 08.10 - Ora 16:15