ȘTIRI

Doua echipe de cadete si una de cadeti au trecut de grupe


15 Jul 2024



Astazi a inceput la Bratislava cea de-a 12-a editie a Openului Slovaciei rezervat cadetilor.

Loturile tarii noastre deplasate in capitala Slovaciei sunt formate din urmatorii sportivi: Szocs Bernadette, Ciobanu Irina, Istrate Roxana, Balint Bernadet si Mititelu Maria la cadete, Kanabe Szilard, Dan Daniel, Costea Adrian si Spelbus Alin la cadeti. Antrenorii celor doua echipe sunt Arnautu Petre si Dobolyi Aladar.

In proba pe echipe reprezentantii nostri au obtinut urmatoarele rezultate:

CADETI
Grupa I

Romania A - Bosnia & Herzegovina B - 3-0
Kanabe Szilard - Zahrovic - 3-0 (6, 4, 5)
Dan Daniel - Busatlic - 3-0 (7, 8, 5)
Kanabe / Dan - Zahrovic / Busatlic - 3-1 (-7, 2, 5, 7)

Romania A - Norvegia A - 3-1
Kanabe Szilard - Sandberg - 3-0 (6, 5, 10)
Dan Daniel - Lindholm - 2-3 (8, -8, 5, -11, -9)
Kanabe / Dan - Sandberg / Lindholm - 3-0 (11, 7, 8)
Kanabe Szilard - Lindholm - 3-1 (8, 6, -8, 3)

Clasament Grupa I
1. Romania
2. Norvegia A
3. Bosnia & Herzegovina B

Grupa M
Romania B - Danemarca - 1-3
Spelbus Alin - Marx - 3-0 (5, 2, 8)
Costea Adrian - Haack - 2-3 (-5, -8, 11, 9, -4)
Spelbus / Costea - Marx / Haack - 1-3 (-6, 8, -3, -7)
Spelbus Alin - Haack - 1-3 (7, -8, -8, -5)

Romania B - Slovacia C - 2-3
Costea Adrian - Vlacuska - 3-2 (8, -7, -13, 8, 8)
Spelbus Alin - Turcek - 1-3 (-13, 11, -8, -9)
Costea / Spelbus - Vlacuska / Peter - 1-3 (7, -5, -3, -11)
Spelbus Alin - Vlacuska - 3-1 (9, -3, 8, 5)
Costea Adrian - Turcek - 2-3 (3, -9, 5, -3, -7)

Romania B - Slovenia A - 2-3
Spelbus Alin - Sukic - 3-1 (-6, 9, 8, 8)
Costea Adrian - Zelezen - 0-3 (-9, -7, -7)
Spelbus / Costea - Sukic / Zelezen - 3-0 (9, 11, 9)
Spelbus Alin - Zelezen - 1-3 (-11, 10, -7, -7)
Costea Adrian - Sukic - 2-3 (6, 6, -9, -9, -7)

Clasament Grupa M
1. Slovenia A
2. Danemarca
3. Slovacia C
4. Romania B

CADETE
Grupa A

Romania A - Polonia B - 3-0
Szocs Bernadette - Nowocin - 3-0 (5, 4, 8)
Ciobanu Irina - Nowacka - 3-2 (-8, 5, -7, 8, 4)
Szocs / Ciobanu - Nowocin / Nowacka - 3-0 (11, 6, 4)

Romania A - Belarus B - 3-0
Ciobanu Irina - Karasiova - 3-1 (-5, 8, 5, 5)
Szocs Bernadette - Arlouskaya - 3-0 (4, 8, 7)
Ciobanu / Szocs - Karasiova / Arlouskaya - 3-1 (7, 9, -11, 6)

Clasament Grupa A
1. Romania
2. Polonia B
3. Belarus B

Grupa E
Romania B - Ungaria A - 0-3
Istrate Roxana - Madacki - 2-3 (-4, -5, 4, 11, -7)
Balint Bernadet - Nagyvaradi - 0-3 (-7, -5, -4)
Istrate / Balint - Madacki / Nagyvaradi - 1-3 (-4, -8, 8, -9)

Romania B - Slovacia B - 3-1
Istrate Roxana - Piterkova - 3-0 (2, 5, 3)
Mititelu Maria - Petrekova - 2-3 (4, -5, -6, 8, -4)
Istrate / Balint - Piterkova / Krsiakova - 3-0 (3, 8, 7)
Istrate Roxana - Petrekova - 3-0 (3, 10, 6)

Clasament Grupa E
1. Ungaria A
2. Romania B
3. Slovacia B

In cea de-a doua faza (cea eliminatorie) a intrecerii pe echipe s-au calificat ambele echipe de cadete si prima echipa de cadeti a Romaniei, tinerii nostri sportivi urmand sa joace urmatoarele partide:

CADETI
Primii 32
Romania A - Rusia

CADETE
Primii 16
Romania A - Croatia B
Romania B - Franta A