ȘTIRI

Campionatele Naționale Romstal, seniori, feminin și masculin: rezultate simplu


03 Aug 2021


Campionatele Naționale Romstal, seniori, feminin și masculin 2020 au loc în Sala Polivalentă din București între 28 februarie - 1 martie. Fazele finale ale probelor vor fi transmise pe Look Sport, sâmbătă și duminică.

Podium:


Feminin:

  • 1 Bernadette Szocs

  • 2 Eliza Samara

  • 3 Irina Ciobanu

  • 3 Adina Diaconu


Masculin:

  • 1 Ovidiu Ionescu

  • 2 Cristian Pletea

  • 3 Rareș Șipoș

  • 3 Cristian Chirița


Rezultate simplu:


Tabloul eliminatoriu


Feminin:


Optimi:

  • Bernadette Szocs - Ana Barbu 4-0

  • Tania Plăian - Alina Zaharia 4-3

  • Andreea Dragoman - Elena Zaharia 4-0

  • Camelia Mitrofan - Irina Ciobanu 0-4

  • Adina Diaconu - Angelica Toma 4-0

  • Ioana Sîngeorzan - Mihaela Ilie 3-4

  • Roxana Istrate - Anamaria Sebe 1-4

  • Andreea Clapa - Eliza Samara 0-4


Sferturi de finală:

  • Bernadette Szocs - Tania Plăian 4-0

  • Andreea Dragoman - Irina Ciobanu 2-4

  • Adina Diaconu - Mihaela Ilie 4-0

  • Anamaria Sebe - Eliza Samara 0-4


Semifinale:

  • Bernadette Szocs - Irina Ciobanu 4-0

  • Adina Diaconu - Eliza Samara 1-4


Finala:

  • Bernadette Szocs - Eliza Samara 4-0


Masculin:


32-imi:

  • Ovidiu Ionescu - ...

  • Alex Mircea - Cr. Bărbulescu 0-4

  • Mihai Zamfir - G. Pantelimon 4-0

  • Iulian Roman - Mihai Pop 4-1

  • Cr. Bogdan - V. Tudorache 4-0

  • Mihai Mănescu - Iulian Chirița 0-4

  • Darius Toma - Bogdan Iacob 4-1

  • L. Munteanu - Paul Mladin 4-0

  • Cristian Chirița - Luca Oprea 4-0

  • Horia Ursuț - Daniel Moldovan 1-4

  • Flămând - A. Bîrlan 2-4

  • C. Cojanu - Bogdan Roman 0-4

  • Dragoș Oprea - Cr. Jumara 4-0

  • Deian Sorescu - Dragoș Bujor 0-4

  • Cr. Grigore - Mihai Nemaciuc 4-2

  • Florin Spelbuș - Hunor Szocs 0-4

  • Rareș Șipoș - Boaca 4-0

  • B. Badea - Daniel Simulescu 1-4

  • Adrian Uta - Matei Dumitrescu 1-4

  • B. Chiscop - Andrei Tomica 2-4

  • Alexandru Manole - Gheorghe Durdun 4-0

  • A. Ciobanu - Vlad Hurloi 3-4

  • St. Moldoveanu - Paul Szilaghi 4-2

  • M. Ghinda - Eduard Ionescu 0-4

  • Alexandru Cazacu - R. Oroszlan 4-0

  • Mihai Roșca - Andrei Istrate 1-4

  • Bogdan Sîngeorzan - R. Muntean 4-3

  • Mircea Neagu - Alin Spelbuș 0-4

  • Darius Movileanu - L. Petrescu 4-0

  • C. Drenea - Vasile Trif 3-4

  • Adrian Dodean - G. Mirea 4-0

  • Cristian Pletea - ...


16-imi:

  • Ovidiu Ionescu - Cr. Bărbulescu 4-0

  • Mihai Zamfir - Iulian Roman 4-1

  • Iulian Roman - Iulian Chirița 2-4

  • Darius Toma - L. Munteanu 2-4

  • Cristian Chirița - Daniel Moldovan 4-0

  • A. Bîrlan - Bogdan Roman 4-3

  • Dragoș Oprea - Dragoș Bujor 4-2

  • Cr. Grigore - Hunor Szocs 0-4

  • Rareș Șipoș - Daniel Simulescu 4-0

  • Matei Dumitrescu - Andrei Tomica 2-4

  • Alexandru Manole - Vlad Hurloi 4-1

  • St. Moldoveanu - Eduard Ionescu 0-4

  • Alexandru Cazacu -  Andrei Istrate 4-1

  • Bogdan Sîngeorzan - Alin Spelbuș 2-4

  • Darius Movileanu - Vasile Trif 4-1

  • Adrian Dodean - Cristian Pletea 0-4


Optimi:

  • Ovidiu Ionescu - Mihai Zamfir 4-0

  • Iulian Chirița - L. Munteanu 4-3

  • Cristian Chirița - A. Bîrlan 4-1

  • Dragoș Oprea - Hunor Szocs 1-4

  • Rareș Șipoș - Andrei Tomica 4-2

  • Alexandru Manole - Eduard Ionescu 4-2

  • Alexandru Cazacu - Alin Spelbuș 2-4

  • Darius Movileanu - Cristian Pletea 0-4


Sferturi:

  • Ovidiu Ionescu - Iulian Chirița 4-0

  • Cristian Chirița - Hunor Szocs 4-2

  • Rareș Șipoș - Alexandru Manole 4-1

  • Alin Spelbuș - Cristian Pletea 0-4


Semifinale:

  • Ovidiu Ionescu - Cristian Chirița 4-1

  • Cristian Pletea  - Rareș Șipoș 4-3


Finala:

  • Ovidiu Ionescu - Cristian Pletea 4-2


Grupe:


grupe-fete-romstal-1-1.pdf

Baraj feminin:



  • Angelica Toma - Denisa Urîtu 3-0

  • Ana Cristina Barbu - Daniela Găină 3-0

  • D. Bârzoi - Andreea Clapa 1-3

  • Camelia Mitrofan - Oprea Elena 3-1


grupe-baieti-romstal-1-1.pdf

 

Program

VINERI 28.02
• ORA 10.00 DUBLU FETE-TURUL 1
• ORA 10.50 DUBLU BAIETI TURUL 1
• ORA 11.40 DUBLU MIXT TURUL 1
• ORA 13.00 DUBLU FETE TURUL 2
• ORA 13.30 DUBLU BAIETI TURUL 2
• ORA 14.00 DUBLU MIXT TURUL 2
• ORA 15.00 GRUPE CALIFICARI BAIETI TURUL 1
• ORA 16.00 GRUPE CALIFICARI FETE TURUL 1
• ORA 17.00 GRUPE CALIFICARI BAIETI TURUL 2
• ORA 18.00 DUBLU FETE SI BAIETI TURUL 3
• ORA 18.30 GRUPE CALIFICARI FETE TURUL 2
• ORA 19.30 DUBLU MIXT TURUL 3
• ORA 20.00 GRUPE CALIFICARI TURUL 3

SAMBATA 29.02
• ORA 10.00 DUBLU FETE DUBLU BAIETI SEMIFINALE
• ORA 11.00 DUBLU MIXT SEMIFINALE
• ORA 11.00 GRUPE CALIFICARI FETE TURUL 3
• ORA 12.00 DUBLU FETE FINALA
• ORA 12.45 DUBLU BAIETI FINALA
• ORA 13.30 DUBLU MIXT FINALA
• FESTIVITATE DE PREMIERE DUBLU
• PAUZA
• ORA 16.00 – 20.00 TABLOU INDIVIDUAL FETE SI BAIETI

DUMINICA 01.03
• ORA 10.00 SEMIFINALA SIMPLU FETE 1
• ORA 10.45 SEMIFINALA SIMPLU BAIETI 1
• ORA 11.30 SEMIFINALA SIMPLU FETE 2
• ORA 12.15 SEMIFINALA SIMPLU BAIETI 2
• ORA 13.00 FINALA SIMPLU FETE
• ORA 13.45 FINALA SIMPLU BAIETI
• FESTIVITATE DE PREMIERE INDIVIDUAL