COMUNICATE DE PRESĂ

TOP 10 juniori: program și rezultate


29 Nov 2022


Tania Plăian, Elena Zaharia, Darius Movileanu, Eduard Ionescu și Iulian Chiriță au fost prezenți, între 4-6 octombrie, la TOP 10 Europa, unde cei mai buni juniori au jucat fiecare câte nouă meciuri în proba de simplu la juniori 1 feminin/masculin și juniori 2 feminin/masculin, în Noordwijk, Olanda.

Medalii:

  • Tania Plăian, aur la juniori 1 feminin.

  • Elena Zaharia, aur la juniori 2 feminin.

  • Darius Movileanu, aur la juniori 2 masculin.

  • Iulian Chiriță, argint la juniori 2 masculin


*Eduard Ionescu, locul 8 la juniori 2 masculin

 

Program și rezultate: 

Juniori 1 feminin: 

Clasament juniori 1 feminin:

Nume/puncte/victorii - înfrângeri

  • 1 Tania Plăian - 16 puncte/7-2

  • 2 Jamila Laurentin (Italia) - 15 puncte/6-3

  • 3 Anna Wegrzyn (Polonia) - 15 puncte/6-3

  • 4 Franziska Schreiner (Germania) - 15 puncte/6-3

  • 5 Katarzyna Wegrzyn (Polonia) - 14 puncte/5-4

  • 6 Zdena Blaskova (Cehia) - 13 puncte/4-5

  • 7 Olga Vishniakova (Rusia) - 13 puncte/4-5

  • 8 Isa Cok (Franța) - 13 puncte/4-5

  • 9 Emine Ernst (Olanda) - 11 puncte/2-7

  • 10 Ema Labosova (Slovacia) - 10 puncte/1-8


 

  • Tania Plăian - Ema Labosova 4-1 (11-5, 11-6, 7-11, 11-7, 12-10)

  • Tania Plăian - Isa Cok 4-2 (13-11, 8-11, 11-7, 11-9, 8-11, 13-11)

  • Tania Plăian - Franziska Schreiner 2-4 (9-11, 11-9, 11-4, 9-11, 3-11, 5-11)

  • Tania Plăian - Katarzyna Wegrzyn 4-3 (11-5, 9-11, 11-8, 11-6, 9-11, 9-11, 11-6)

  • Tania Plăian - Emine Ernst 4-0 (14-12, 11-4, 11-6, 11-5)

  • Tania Plăian - Olga Vishniakova 4-1 (11-5, 11-8, 7-11, 11-7, 11-5)

  • Tania Plăian - Anna Wegrzyn 4-0 (11-6, 11-6, 11-6, 11-2)

  • Tania Plăian - Zdena Blaskova 1-4 (11-13, 6-11, 7-11, 12-10, 14-16)

  • Tania Plăian - Jamila Laurentin 4-0 (11-6, 11-9, 11-6, 11-6)


 

Juniori 2 feminin: 

Clasament juniori 2 feminin:

Nume/puncte/victorii - înfrângeri

  • 1 Elena Zaharia - 18 puncte/9-0

  • 2 Annett Kaufmann (Germania) - 16 puncte/7-2

  • 3 Vlada Voronina (Rusia) - 16 puncte/7-2

  • 4 Hana Arapovic (Croația) - 15 puncte/6-3

  • 5 Alina Zavarykina (Rusia) - 14 puncte/5-4

  • 6 Dorottya Tolgyes (Ungaria) - 12 puncte/4-5

  • 7 Naomi Pranjkovic (Germania)  - 12 puncte/3-6

  • 8 Helena Sommerova (Cehia) - 11 puncte/2-7

  • 9 Malamatenia Papadimitriou (Grecia) - 11 puncte 2-7

  • 10 Anna Peters (Olanda) - 1 punct/0-9


 

 

  • Elena Zaharia - Anna Peters 4-0 (11-3, 11-3, 11-7, 11-3)

  • Elena Zaharia - Alina Zavarykina 4-1 (11-7, 12-10, 11-8, 9-11, 11-9)

  • Elena Zaharia - Malamatenia Papadimitriou 4-0 (11-6, 11-5, 11-3, 11-3)

  • Elena Zaharia - Helena Sommerova 4-1 (9-11, 11-8, 11-4, 11-8, 11-5)

  • Elena Zaharia - Naomi Pranjkovic 4-1 (11-3, 6-11, 17-15, 11-3, 11-8)

  • Elena Zaharia - Annett Kaufmann 4-1 (8-11, 11-9, 11-5, 11-7, 11-8)

  • Elena Zaharia - Dorottya Tolgyes 4-1 (11-8, 11-8, 11-6, 10-12, 11-4)

  • Elena Zaharia - Hana Arapovic 4-0 (11-9, 11-6, 12-10, 11-8)

  • Elena Zaharia – Vlada Voronina 4-0 (11-5, 11-5, 11-8, 11-7)


 

Juniori 2 masculin: 

Clasament juniori 2 masculin:

Nume/puncte/victorii - înfrângeri

  • 1 Darius Movileanu - 17 puncte/8-1

  • 2 Iulian Chiriță - 16 puncte/7-2

  • 3 Simon Belik (Cehia) - 15 puncte/6-3

  • 4 Louis Laffineur (Belgia) - 14 puncte/5-4

  • 5 Hugo Deschamps (Franța) - 14 puncte/5-4

  • 6 Milosz Redzimski (Polonia) - 13 puncte/4-5

  • 7 Mike Hollo (Germania) - 13 puncte/4-5

  • 8 Eduard Ionescu - 12 puncte/3-6

  • 9 Gabrielius Camara (Olanda) - 11 puncte/2-7

  • 10 Jakub Goldir (Slovacia) - 10 puncte/1-8


Nume/puncte/victorii - înfrângeri

  • Darius Movileanu – Eduard Ionescu 4-2 (8-11, 11-13, 11-7, 11-6, 11-4, 11-8)

  • Darius Movileanu – Iulian Chiriță 4-3 (11-5, 7-11, 11-13, 11-7, 11-6, 9-11, 12-10)

  • Darius Movileanu – Jakub Goldir (11-7, 11-4, 11-9, 11-4)

  • Darius Movileanu - Hugo Deschamps 4-0 (11-4, 15-13, 12-10, 11-7)

  • Darius Movileanu - Milosz Redzimski 0-4 (8-11, 8-11, 7-11, 6-11)

  • Darius Movileanu - Gabrielius Camara 4-0 (11-5, 11-4, 11-4, 11-8)

  • Darius Movileanu - Simon Belik 4-2 (12-10, 3-11, 11-8, 11-7, 8-11, 11-8)

  • Darius Movileanu – Mike Hollo 4-2 (11-6, 8-11, 5-11, 11-9, 11-9, 11-8)

  • Darius Movileanu - Louis Laffineur  4-2 (7-11, 5-11, 13-11, 13-11, 11-6, 13-11)


 

  • Eduard Ionescu – Louis Laffineur 0-4 (6-11, 10-12, 8-11, 4-11)

  • Eduard Ionescu – Gabrielius Camara 3-4 (5-11, 11-2, 6-11, 11-7, 11-9, 6-11, 6-11)

  • Eduard Ionescu – Iulian Chiriță 1-4 (6-11, 6-11, 11-9, 6-11, 7-11)

  • Eduard Ionescu – Mike Hollo 0-4 (5-11, 8-11, 8-11, 5-11)

  • Eduard Ionescu – Simon Belik 1-4 (11-8, 5-11, 3-11, 2-11, 1-11)

  • Eduard Ionescu – Milosz Redzimski 4-3 (14-16, 8-11, 17-15, 11-8, 8-11, 11-3, 13-11)

  • Eduard Ionescu – Jakub Goldir 4-2 (13-15, 11-4, 11-9, 8-11, 14-12, 11-8)

  • Eduard Ionescu – Hugo Deschamps 4-3 (5-11, 12-10, 5-11, 11-6, 13-11, 11-6)


 

  • Iulian Chiriță – Simon Belik 2-4 (9-11, 11-7, 11-9, 5-11, 14-16, 7-11)

  • Iulian Chiriță – Louis Laffineur 4-1 (11-4, 11-5, 12-10, 12-14, 11-8)

  • Iulian Chiriță – Jakub Goldir 4-1 (11-9, 15-13, 11-7, 9-11, 11-5)

  • Iulian Chiriță – Mike Hollo 4-2 (8-11, 11-7, 7-11, 11-4, 11-9, 12-10)

  • Iulian Chiriță – Hugo Deschamps 4-1 (11-6, 7-11, 11-7, 11-4, 11-6)

  • Iulian Chiriță – Milosz Redzimski 4-0 (11-4, 11-5, 11-4, 11-4)

  • Iulian Chiriță – Gabrielius Camara 4-3 (8-11, 11-4, 11-6, 6-11, 11-4, 8-11, 11-6)