COMUNICATE DE PRESĂ

Openul Serbiei: program și rezultate echipe


29 Nov 2022


Zece sportivi români participă la Openul Serbiei destinat juniorilor, care are loc la Zrenjanin, între 24-28 septembrie.

  • Irina Rus, Daniel Moldovan, Matei Dumitrescu, Radu Miron, Dragoș Bujor, Horia Ursuț, Andrei Istrate, Paul Szilagyi, Octavian Aparaschivei, Darius Toma.


Juniori 1, echipe feminin:

  • România/Ungaria/Bulgaria (Irina Rus, Kalina Hristova, Helga Dari)


 

Juniori 1, echipe masculin:

  • România (Matei Dumitrescu, Radu Miron, Darius Toma)


 

Juniori 2, echipe masculin:

  • România 1 (Dragoș Bujor, Andrei Istrate, Horia Ursuț)

  • România 2 (Daniel Moldovan, Paul Szilagyi)

  • România/Anglia (Octavian Aparaschivei, Sajad Ali)


 

Medalii:

  • Irina Rus, bronz la echipe feminin, juniori 1, alături de Kalina Hristova (Bulgaria) și Helga Dari (Ungaria)


 

Tabloul principal:

Juniori 1, echipe feminin:

Semifinale:

România/Ungaria/Bulgaria - Rusia 2 0-3

  • Irina Rus - Liubov Tentser 0-3

  • Helga Dari - Arina Slautina 1-3

  • Kalina Hristova - Vlada Voronina 1-3


 

Juniori 2, echipe masculin:

Sferturi de finală:

România 1 - Rusia 2-3

  • Andrei Istrate - Miron Vasilev 3-0

  • Dragoș Bujor - Evgeny Tikhonov 0-3

  • Andrei Istrate/Horia Ursuț - Miron Vasilev/Ilia Kouniukhov 2-3

  • Andrei Istrate - Evgeny Tikhonov 3-1

  • Dragoș Bujor - Miron Vasilev 1-3


 

România 2 - Thailanda 1-3

  • Paul Szilagyi - Tanapat Thanmathikom 3-0

  • Daniel Moldovan - Napat Thanmathikom 2-3

  • Paul Szilagyi/Daniel Moldovan - Tanapat Thanmathikom/Napat Thanmathikom 0-3

  • Paul Szilagyi - Napat Thanmathikom 2-3


 

Grupe:

Juniori 1, echipe feminin:

Grupa 1: România/Ungaria/Bulgaria, Rusia 3, Serbia/SUA

  • România/Ungaria/Bulgaria – Rusia 3 3-0

  • România/Ungaria/Bulgaria – Serbia/SUA 3-2


 

Juniori 1, echipe masculin:

Grupa 5: România, Spania/Slovacia, Macedonia de Nord

  • România – Macedonia de Nord 3-0

  • România – Spania/Slovacia 2-3


 

Juniori 2, echipe masculin:

Grupa 1: România 1, Croația/San Marino/Qatar 1

  • România 1 – Qatar 1 3-0

  • România 1 – Croația/San Marino 3-0


 

Grupa 6: România/Anglia, Serbia 3, Australia/Suedia

  • România/Anglia - Serbia 3, 0-3

  • România/Anglia - Australia/Suedia 1-3


 

Grupa 8: România 2, Bosnia 1, Muntenegru

  • România 2 – Muntenegru 3-0

  • România 2 - Bosnia 1 3-0