COMUNICATE DE PRESĂ

Openul Croației destinat juniorilor: program și rezultate simplu


29 Nov 2022


Sportivii români participă la Openul Croației destinat juniorilor, care are loc în Varazdin, între 18-22 septembrie.

  • Elena Zaharia, Ioana Sîngeorzan, Bianca Mei-Roșu, Evelyn Ungvari, Andreea Teglas, Irina Rus, Denisa Urîtu, Tania Plăian, Claudia Caragea

  • Iulian Chiriță, Andrei Tomica, Bogdan Badea, Călin Drenea, Darius Movileanu, Andrei Istrate, Paul Silagyi, Mihai Roșca, Darius Toma


 

Program și rezultate:

 

64-imi:

Simplu feminin:

  • Claudia Caragea – Jana Terezkova (Slovacia) 4-0

  • Denisa Urîtu – Lara Opeka (Slovenia) 1-4

  • Andreea Teglas – Luisa Pintos (Spania) 1-4

  • Ioana Sîngeorzan – Lea Paulin (Slovenia) 4-1


 

 

Simplu masculin:

  • Iulian Chiriță – Mitja Omerzel (Slovenia) 4-0

  • Darius Toma – Marco Cappuccio (Italia) 3-4

  • Andrei Istrate – Mike Hollo (Germania) 0-4

  • Paul Szilagyi – Oskar Pukk (Estonia) 3-4

  • Andrei Tomica – Miguel Nunez (Spania) 4-1


 

32-imi:

Simplu feminin:

  • Claudia Caragea - Jamila Laurenti (Italia)  2-4

  • Elena Zaharia - Misa Inayoshi (Japonia) 3-4

  • Tania Plăian - Daniela Grammatopoulou (Grecia) 4-0

  • Ioana Sîngeorzan - Sophia Klee (Germania)2-4


 

Simplu masculin:

  • Iulian Chiriță - Samuel Kulczycki (Polonia) 1-4

  • Darius Movileanu - Minghao Zhang (China), 4-3

  • Andrei Tomica - Ming-Wei Tai (Taipei) 0-4


 

16-imi

Simplu feminin:

  • Tania Plăian - Soyeon An (Coreea de Sud) 4-1


 

Simplu masculin:

  • Darius Movileanu - Yu-Jen Huang (Taipei) 3-4


 

Optimi:

Simplu feminin:

  • Tania Plăian - Xiaotong Zang (China) 2-4


 

 

Grupe:

Juniori 1, simplu feminin:

Grupa 8: 1. Elena Zaharia - 4p. , 2. Fiona Rad (Spania) - 3p., 3. Dominika Gilewska (Polonia) - 2p.

  • Elena Zaharia - Dominika Gilewska 3-0

  • Elena Zaharia - Fiona Rad 3-0


 

Grupa 9: 1. Rikke Skattet (Norvegia) - 4p., 2. Claudia Caragea - 3p., 3. Lea Brnic (Croația) - 2p.

  • Claudia Caragea - Rikke Skattet 2-3

  • Claudia Caragea - Lea Brnic 3-1


 

Grupa 22: 1. Yutong Leng (China) - 6, 2. Anastasiia Beresneva (Rusia) - 5p., 3. Yi-Chien Chen (Taipei) - 4p., 4. Evelyn Ungvari - 3p.

  • Evelyn Ungvari - Anastasiia Beresneva 2-3

  • Evelyn Ungvari - Yi-Chien Chen 0-3

  • Evelyn Ungvari - Yutong Leng 0-3


 

Grupa 24: 1. Haruna Sugita (Japonia) - 6p., 2. Denisa Urîtu - 5p., 3. Vasilisa Danilova (Rusia) - 4p., 4. Zuzana Pekova (Slovacia) - 3p.

  • Denisa Urîtu - Vasilisa Danilova 3-2

  • Denisa Urîtu - Zuzana Pekova 3-0

  • Denisa Urîtu - Haruna Sugita 0-3


 

Grupa 25: 1. Hana Arapovic (Croația) - 6p., 2. Andreea Teglas - 5p., 3. Lisa Lange (Norvegia) - 4p., 4. Kristina Frolova (Rusia) - 3p.

  • Andreea Teglas - Lisa Lange 3-2

  • Andreea Teglas - Kristina Frolova 3-0

  • Andreea Teglas - Hana Arapovic 0-3


 

Grupa 26: 1. Nomin Baasan (Suedia) - 6p., 2. Ioana Sîngeorzan - 5p., 3. Liubov Tentser (Rusia) - 4p., 4. Laura Garcia (Spania) - 3p.

  • Ioana Sîngeorzan - Nomin Baasan 3-1

  • Ioana Sîngeorzan - Laura Garcia 3-1

  • Ioana Sîngeorzan - Liubov Tentser 1-3


 

Grupa 28: 1. Yat Poon (Hong Kong) - 6p., 2. Katarina Strazar (Slovenia) - 5p., 3. Bianca Mei-Roșu - 4p., 4. Ekaterina Grushina (Rusia) - 3p.

  • Bianca Mei-Roșu - Yat Poon 0-3

  • Bianca Mei-Roșu - Ekaterina Grushina 3-0

  • Bianca Mei-Roșu - Katarina Strazar 1-3


 

Grupa 29: 1. Naomi Pranjkovic (Germania) - 6p., 2. Lara Opeka (Slovenia) - 5p., 3. Irina Rus - 4p., 4. Adriana Illasova (Slovacia) - 3p.

  • Irina Rus - Naomi Pranjkovic 1-3

  • Irina Rus - Lara Opeka 2-3

  • Irina Rus - Adriana Illasova 3-0


 

 

Juniori 1, masculin:

Grupa 4: 1. Yantao Cao (China) - 4p., 2. Yashansh Malik (India) - 3p., 3. Mihai Roșca - 2p.

  • Mihai Roșca - Yantao Cao 0-3

  • Mihai Roșca - Yashansh Malik 1-3


 

Grupa 5: 1. John Oyebode (Italia) - 4p. 2. Iulian Chiriță - 3p., 3. Radim Moravek (Cehia) - 2p.

  • Iulian Chiriță - John Oyebode 0-3

  • Iulian Chiriță - Radim Moravek 3-1


 

Grupa 9: 1. Chih Peng (Taipei) - 4p. 2. Andrei Istrate - 3p., 4. Cristian Carrillo (Chille) - 2p.

  • Andrei Istrate - Chih Peng 0-3

  • Andrei Istrate - Cristian Carrillo, 3-0


 

Grupa 10: 1. Pedro Osiro (Elveția) - 4p. 2. Andrei Tomica - 3p., 3. Aljaz Godec (Slovenia) - 2p.

  • Andrei Tomica - Pedro Osiro 1-3

  • Andrei Tomica - Aljaz Godec 3-0


 

Grupa 18: 1. Zhi-Xing Yang (Taipei) - 6p. 2. Darius Toma - 5p., 3. Sergey Ryzhov (Rusia) - 4p., 4. Hugo Torngren (Suedia) - 3p.

  • Darius Toma - Hugo Torngren 3-1

  • Darius Toma - Sergey Ryzhov 3-0

  • Darius Toma - Xing Yang 0-3


 

Grupa 22: 1. Darius Movileanu - 6p., 2. Elias Hardemeier (Elveția) - 5p., 3. Rogelio Castro (Mexic) - 4p, 4. Borna Petek (Croația) - 3p.

  • Darius Movileanu - Elias Hardemeier 3-1

  • Darius Movileanu - Borna Petek 3-0

  • Darius Movileanu - Rogelio Castro 3-1


 

Grupa 23: 1. Daniel Rinderer (Germania) - 6p., 2. Napat Thanmathikom (Thailanda) - 5p., 3. Bogdan Badea - 4p., 4. Roko Meter (Croația) - 3p.

  • Bogdan Badea - Daniel Rinderer 1-3

  • Bogdan Badea - Roko Meter 3-2

  • Bogdan Badea - Napat Thanmathikom 0-3


 

Grupa 28: 1. Arnau Pons (Spania) - 6p., 2. Paul Szilagyi - 5p., 3. Leon Santek (Croația) - 4p., 4. Khalid Alyafei (Qatar) - 3p.

  • Paul Szilagyi - Leon Santek 3-1

  • Paul Szilagyi - Khalid Alyafei 3-2

  • Paul Szilagyi - Arnau Pons 2-3


 

Grupa 32: 1. Felix Wetzel (Germania) - 6p, 2. Lovro Zovko (Croația) - 5p., 3. Lorenz Purstinger (Austria) - 4p.,  4. Călin Drenea -3p.

  • Călin Drenea - Lovro Zovko 0-3

  • Călin Drenea - Lorenz Purstinger 0-3

  • Călin Drenea - Felix Wetzel 0-3