COMUNICATE DE PRESĂ

Openul Croației destinat juniorilor: program și rezultate la simplu, juniori 2


29 Nov 2022


Sportivii români participă la Openul Croației destinat juniorilor, care are loc în Varazdin, între 18-22 septembrie.

  •  Elena Zaharia, Ioana Sîngeorzan, Bianca Mei-Roșu, Evelyn Ungvari, Andreea Teglas, Irina Rus, Denisa Urîtu, Tania Plăian, Claudia Caragea

  • Iulian Chiriță, Andrei Tomica, Bogdan Badea, Călin Drenea, Darius Movileanu, Andrei Istrate, Paul Silagyi, Mihai Roșca, Darius Toma


 

Tabloul principal:

Juniori 2, feminin:

32-imi:

  • Bianca Mei-Roșu - Yanira Sanchez (Spania) 1-3

  • Ioana Sîngeorzan - Nora Tanacs (Ungaria) 3-1

  • Andreea Teglas - Veranika Varabyova (Belarus) 3-2


 

16-imi:

  • Elena Zaharia - Mariia Tarasova (Rusia) 3-0

  • Ioana Sîngeorzan - Vlada Voronina 3-2

  • Andreea Teglas - Hana Arapovic (Croația) 0-3


 

Optimi:

  • Elena Zaharia - Anastasiia Beresneva (Rusia) 3-0

  • Ioana Sîngeorzan - Yutong Leng (China) 1-3


 

Sferturi:

  • Elena Zaharia - Charlotte Lutz 3-0


 

Semifinale:

  • Elena Zaharia - Man Kuai (China) 1-3


 

Juniori 2, masculin:

32-imi:

  • Mihai Roșca - Miha Podobnik (Slovenia) 3-0

  • Andrei Istrate - Nicolas Kubala (Slovacia) 3-0

  • Paul Szilagyi - David Bjorkryd (Suedia) 3-0


 

16-imi:

  • Iulian Chiriță - Qulong Yang (China) 1-3

  • Darius Movileanu - Vit Kadlec (Cehia) 3-2

  • Mihai Roșca - Yuanyu Chen (China) 0-3

  • Andrei Istrate - Simona Belik (Cehia) 3-1

  • Paul Szilagyi - Yu-An Chang (Taipeiul Chinez) 0-3


 

Optimi:

  • Andrei Istrate - Daniel Berzosa (Spania) 1-3

  • Darius Movileanu - Minghao Zhang 1-3


 

Grupe

Juniori 2, feminin:

Grupa 3: Ioana Sîngeorzan, Yat Poon (Hong Kong), Zuzanna Wielgos (Polonia), Evgeniya Tikhalova (Rusia)

  • Ioana Sîngeorzan - Zuzanna Wielgos 3-0

  • Ioana Sîngeorzan - Yat Poon 0-3

  • Ioana Sîngeorzan - Evgeniya Tikhalova 3-0


 

Grupa 5: Andreea Teglas, Cheng Pu-Syuan (Taipeiul Chinez), Sara Tokic (Slovenia), Sena Smailji (Croația)

  • Andreea Teglas - Cheng Pu-Syuan, 1-3

  • Andreea Teglas - Sena Smailji 3-0

  • Andreea Teglas - Sara Tokic 3-1


 

Grupa 11: Bianca Mei-Roșu, Dora Cosic (Bosnia), Maria Lopez (Spania), Ekaterina Grushina (Rusia)

  • Bianca Mei-Roșu - Ekaterina Grushina 3-1

  • Bianca Mei-Roșu - Dora Cosic, 2-3

  • Bianca Mei-Roșu - Maria Lopez 3-0


 

Grupa 12: Evelyn Ungvari, Anna Volentics (Ungaria), Mariia Tarasova (Rusia), Ema Fuckar (Croația)

  • Evelyn Ungvari - Mariia Tarasova, 0-3

  • Evelyn Ungvari - Anna Volentics 1-3

  • Evelyn Ungvari - Ema Fuckar 3-0


 

 

 

Juniori 2, masculin:

Grupa 14: Paul Szilagyi, Vladislav Bannikov (Rusia), Jaroslav Baca (Cehia), Danie Glaveski (Macedonia de Nord)

  • Paul Szilagyi - Danie Glaveski 3-0

  • Paul Szilagyi - Vladislav Bannikov 3-1

  • Paul Szilagyi - Jaroslav Baca 3-0


 

Grupa 15: Mihai Roșca, David Bjorkryd (Suedia), Pavol Bilka (Slovacia), Lukas Simcic (Croația)

  • Mihai Roșca - Lukas Simci 3-0

  • Mihai Roșca - David Bjorkryd 3-1

  • Mihai Roșca - Pavol Bilka 3-0


 

Grupa 20: Andrei Istrate, Stepan Brhel (Cehia), Ivan Hencl (Croația), Aleksandar Jakimovski (Macedonia de Nord)

  • Andrei Istrate - Aleksandar Jakimovski 3-0

  • Andrei Istrate - Stepan Brhel 3-1

  • Andrei Istrate - Ivan Hencl 3-0