COMUNICATE DE PRESĂ

Openul Croației destinat juniorilor: program și rezultate echipe juniori 2


29 Nov 2022


Sportivii români participă la Openul Croației destinat juniorilor, care are loc în Varazdin, între 18-22 septembrie.

  • Elena Zaharia, Ioana Sîngeorzan, Bianca Mei-Roșu, Evelyn Ungvari, Andreea Teglas, Irina Rus, Denisa Urîtu, Tania Plăian, Claudia Caragea

  • Iulian Chiriță, Andrei Tomica, Bogdan Badea, Călin Drenea, Darius Movileanu, Andrei Istrate, Paul Silagyi, Mihai Roșca, Darius Toma


Juniori 2, echipe feminin:

  • România (Bianca Mei Roșu, Ioana Sîngeorzan, Evelyn Ungvari)


Juniori 2, echipe masculin:

  • România 1 (Andrei Istrate, Paul Szilagyi)

  • România 2 (Mihai Roșca, Hugo Urquizar)


 

Tablou principal:

Juniori 2, echipe feminin:

Sferturi de finală:

România - Rusia 1 2-3

  • Bianca Mei-Roșu - Anastasiia Beresneva 0-3

  • Ioana Sîngeorzan - Vasilisa Danilova 3-0

  • Bianca Mei-Roșu/Ioana Sîngeorzan - Anastasia Sizova/Anastasiia Beresneva 3-2

  • Ioana Sîngeorzan - Anastasiia Beresneva  1-3

  • Bianca Mei-Roșu - Vasilisa Danilova 0-3


 

Grupe:

Program și rezultate:

Juniori 2, echipe feminin:

Grupa 4: România, Taipeiul Chinez, Slovacia 2

România – Slovacia 2 3-0

  • Bianca Mei-Roșu - Sara Bilkovicova 3-1

  • Ioana Sîngeorzan - Ema Mullerova 3-0

  • Evelyn Ungvari/Ioana Sîngeorzan - Sara Bilkovicova/Ema Mullerova 3-0


România – Taipeiul Chinez 3-1

  • Bianca Mei-Roșu - Yuan-Ting Liang 0-3

  • Ioana Sîngeorzan - Pu-Syuan Cheng 3-2

  • Ioana Sîngeorzan/Bianca Mei-Roșu - Pu-Syuan Cheng/Yuan-Ting Liang 3-1

  • Ioana Sîngeorzan - Yuan-Ting Liang 3-0


 

Juniori 2, echipe masculin:

Grupa 1: România 1, China, Slovenia

România 1 – Slovenia 3-0

  • Paul Szilagyi - Miha Podobnik 3-0

  • Andrei Istrate - Aleks Usaj 3-0

  • Andrei Istrate/Paul Szilagyi - Miha Podobnik/Matic Copar 3-0


România 1 – China 0-3

  • Andrei Istrate - Shidong Lin 1-3

  • Paul Szilagyi - Yuanyu Chen 1-3

  • Andrei Istrate/Paul Szilagyi - Shidong Lin/Zhang Mingao 0-3


 

Grupa 7: România/Spania, Egipt/Rusia, Taipeiul Chinez, Cehia 2

România/Spania - Egipt/Rusia 3-0 WO

România/Spania – Taipeiul Chinez 0-3

  • Mihai Roșca - Yu-An Chang 1-3

  • Hugo Urquizar - Yen-Ting Chen 0-3

  • Mihai Roșca/Hugo Urquizar - Yen-Ting Chen/Yu-An Chang 0-3


România/Spania – Cehia 2 3-1

  • Mihai Roșca - Jaroslav Baca 3-0

  • Hugo Urquizar - Antonin Baros 0-3

  • Mihai Roșca/Hugo Urquizar - Jaroslav Baca/Antonin Baros 3-0

  • Mihai Roșca - Antonin Baros 3-0