COMUNICATE DE PRESĂ

Openul Croației destinat juniorilor: program și rezultate echipe juniori 1


29 Nov 2022


Sportivii români participă la Openul Croației destinat juniorilor, care are loc în Varazdin, între 18-22 septembrie.

  • Elena Zaharia, Ioana Sîngeorzan, Bianca Mei-Roșu, Evelyn Ungvari, Andreea Teglas, Irina Rus, Denisa Urîtu, Tania Plăian, Claudia Caragea

  • Iulian Chiriță, Andrei Tomica, Bogdan Badea, Călin Drenea, Darius Movileanu, Andrei Istrate, Paul Silagyi, Mihai Roșca, Darius Toma


Juniori 1, echipe feminin:

  • România 1 (Tania Plăian, Denisa Urîtu, Elena Zaharia)

  • România 2 (Claudia Caragea, Irina Rus, Andreea Teglas)


Juniori 1, echipe masculin:

  • România 1 (Iulian Chiriță, Darius Movileanu, Andrei Tomica)

  • România 2 (Bogdan Badea, Călin Drenea, Darius Toma)


 

Tablou principal:

Juniori 1, echipe feminin:

România 1 - Franța 3-0

  • Elena Zaharia - Prithika Pavade 3-2

  • Tania Plăian - Camille Lutz 3-2

  • Denisa Urîtu - Charlotte Lutz 3-0


 

Semifinale:

România 1 - SUA/Japonia 3-1

  • Tania Plăian – Misa Inayoshi 3-0

  • Elena Zaharia – Haruna Sugita 2-3

  • Denisa Urîtu – Tiffany Ke 3-1

  • Tania Plăian – Haruna Sugita 3-2


 

Finala:

România – China 1-3

  • Elena Zaharia – Yuan Yuan 3-2

  • Tania Plăian – Wu Yangchen 2-3

  • Denisa Urîtu – Xiaotong Zang 0-3

  • Tania Plăian – Yuan Yuan 0-3


 

Grupe:

Program și rezultate:

Juniori 1, echipe feminin:

Grupa 6: România 1, Germania 1, Polonia, Bosnia

România 1 – Bosnia 3-0

  • Elena Zaharia - Harisa Mesetovic 3-0

  • Tania Plăian - Ema Lovric 3-0

  • Denisa Urîtu - Dzana Biogradzlic 3-1


România 1 – Polonia 3-0

  • Tania Plăian - Dominika Gilewska 3-2

  • Elena Zaharia - Natalia Szymczyk 3-0

  • Denisa Urîtu - Aleksandra Jarkowska 3-1


România 1 – Germania 1 3-1

  • Elena Zaharia - Leonie Berger 3-0

  • Tania Plăian - Sophia Klee 3-2

  • Denisa Urîtu - Jana Kierner 2-3

  • Tania Plăian - Leonie Berger 3-0


 

Grupa 8: România 2, Suedia, Taipeiul Chinez 2, Spania

România 2 – Taipeiul Chinez 2 0-3

  • Claudia Caragea - Cu-Xuan Chen 0-3

  • Irina Rus - Fong-En Cai 0-3

  • Andreea Teglas - Yi-Ching Chu 0-3


România 2 – Suedia 0-3

  • Andreea Teglas - Jennie Edvinsson 0-3

  • Claudia Caragea - Muskantor 0-3

  • Irina Rus - Matilda Hansson 2-3


România 2 – Spania 1-3

  • Andreea Teglas - Ainhoa Cristobal 2-3

  • Claudia Caragea - Elvira Rad 3-1

  • Irina Rus - Jana Riera 2-3

  • Claudia Caragea - Ainhoa Cristobal 2-3


 

 

Juniori 1, echipe masculin:

Grupa 2: România 1, Belgia, Canada/SUA, Germania/Japonia

România 1 – Belgia 0-3

  • Iulian Chiriță - Adrien Rassenfosse 0-3

  • Darius Movileanu - Olav Kosolosky 1-3

  • Andrei Tomica - Nicolas Degros 1-3


România 1 – Canada/SUA 3-0

  • Andrei Tomica - Michael Tran 3-2

  • Darius Movileanu - Edward Ly 3-1

  • Iulian Chiriță - Kai Zeherbin 3-0


România 1 – Germania/Japonia 1-3

  • Darius Movileanu - Hiroto Sato 3-1

  • Andrei Tomica - Yuto Abe 0-3

  • Iulian Chiriță - Dominik Jonack 0-3

  • Darius Movileanu - Yuto Abe 0-3


 

Grupa 6: România 2, China 1, Cehia 1, Slovenia

România 2 – Cehia 1 0-3

  • Darius Toma - Radek Skala 1-3

  • Bogdan Badea - Tomas Martinko 1-3

  • Călin Drenea - Frantisek Onderka 0-3


România 2 – China 0-3

  • Bogdan Badea - Kaiyuan Quan 0-3

  • Darius Toma - Guodong Guodong Liang 0-3

  • Călin Drenea - Yantao Cao 0-3


România 2 - Slovenia 3-2

  • Darius Toma - Mitja Omerzel 3-0

  • Bogdan Badea - Aljaz Godec 2-3

  • Călin Drenea - Ziga Zigon 2-3

  • Darius Toma - Aljaz Godec 3-0

  • Bogdan Badea - Mitja Omerzel 3-2