COMUNICATE DE PRESĂ

Openul Croației destinat juniorilor: program și rezultate dublu


29 Nov 2022


Sportivii români participă la Openul Croației destinat juniorilor, care are loc în Varazdin, între 18-22 septembrie.

  • Elena Zaharia, Ioana Sîngeorzan, Bianca Mei-Roșu, Evelyn Ungvari, Andreea Teglas, Irina Rus, Denisa Urîtu, Tania Plăian, Claudia Caragea

  • Iulian Chiriță, Andrei Tomica, Bogdan Badea, Călin Drenea, Darius Movileanu, Andrei Istrate, Paul Silagyi, Mihai Roșca, Darius Toma


 

Program și rezultate:

Juniori 1, dublu feminin:

32-imi:

  • Irina Rus/Evelyn Ungvari – Klara Bardac/Marta Vukelic 1-3

  • Tania Plăian/Elena Zaharia – Dominique Kieffer/Xiaojing Ni (Luxemburg) 3-1

  • Ioana Sîngeorzan/Dorottya Tolgyes (Ungaria) – Diya Chitale/Swastika Ghosh (India) 3-2

  • Bianca Mei-Roșu/Andreea Teglas – Elizabet Abraamian/Ekaterina Zironova (Rusia) 0-3

  • Claudia Caragea/Denisa Urîtu – Dzana Biogradlic/Harisa Mesetovic (Bosnia) 3-1


16-imi:

  • Tania Plăian/Elena Zaharia - Giulia Takahashi/Laura Watanabe (Brazilia) 3-1

  •  Ioana Sîngeorzan/Dorottya Tolgyes (Ungaria) - Matilda Hansson/Leah Tveit Muskantor (Suedia) 3-0

  • Claudia Caragea/Denisa Urîtu - Helga Dari/Anita Drabant (Ungaria) 3-2


Optimi:

  • Tania Plăian/Elena Zaharia - Natalia Malinina/Alina Slautina (Rusia) 3-2

  • Ioana Sîngeorzan/Dorottya Tolgyes (Ungaria) - Misa Inayoshi/Haruna Sugita (Japonia) 1-3

  • Claudia Caragea/Denisa Urîtu - Ci-Xuan Chen/Yi-Ching Chu (Taipei) 0-3


Sferturi:

  • Tania Plăian/Elena Zaharia - Misa Inayoshi/Haruna Sugita (Japonia) 0-3


 

Juniori 1, dublu masculin:

32-imi:

  • Andrei Tomica/Oskar Pukk (Estonia) – Elias Hardmeier/Barish Moullet (Elveția) 0-3

  • Bogdan Badea/Călin Drenea – Yantao Cao/Guodong Liang (China) 0-3

  • Mihai Roșca/Paul Szilagyi – Csaba Andras/Patrik Juhasz (Ungaria) 0-3

  • Iulian Chiriță/Darius Movileanu – Mariano Mendez (Argentina)/Alex Naumi (Finlanda) 3-1

  • Andrei Istrate/Yassin Wael (Egipt) – Frantisek Onderka/Radek Skala (Cehia) 2-3

  • Darius Toma/Szymon Kolasa (Polonia) – Dalibor Diko (Slovacia)/Aljaz Godec (Slovenia) 3-2


16-imi:

  • Iulian Chiriță/Darius Movileanu - Ruslan Cherkes/Maksim grebnev (Rusia) 2-3

  • Darius Toma/Szymon Kolasa (Polonia) - Miguel Nunez/Arnau Pons 3-1


Optimi:

  • Darius Toma/Szymon Kolasa (Polonia) - Yi-Hsin Feng/Hsin-Yu Li (Taipei) 1-3