COMUNICATE DE PRESĂ

Informații generale despre Openul destinat cadeților și juniorilor, care are loc la Hodonin, Cehia: tragerea a sorți și programul sportivilor români


27 Jan 2023


La Hodonin, Cehia, are loc Openul destinat juniorilor și cadeților, între 13-17 februarie, la care participă 18 sportivi români, în “Sport Hall TEZA Hodonin”.

Probe:

  • Juniori: simplu masculin și feminin, dublu masculin și feminin, echipe masculin și feminin

  • Cadeți: simplu masculin și feminin, dublu masculin și feminin, echipe masculin și feminin


Sportivii români participanți:

Juniori:

Masculin:

  • Mihai Nemaciuc (simplu, echipe, dublu)

  • Darius Toma (simplu, echipe, dublu)

  • Mihai Pop (simplu, echipe, dublu)

  • Eduard Ionescu (simplu, echipe, dublu)

  • Andrei Tomica (simplu, echipe, dublu)

  • Mihai Roșca (simplu, dublu)


Feminin:

  • Tania Plaian (simplu, echipe, dublu)

  • Elena Zaharia (simplu, echipe, dublu)

  • Denisa Urîtu (simplu, echipe, dublu)

  • Luciana Mitrofan (simplu, echipe, dublu)

  • Irina Rus (simplu)

  • Claudia Caragea (simplu, echipe, dublu)


 

Cadeți:

Masculin:

  • Iulian Chiriță (simplu, echipe, dublu)

  • Andrei Tomica (simplu, echipe, dublu)

  • Darius Movileanu (simplu, echipe, dublu)

  • Dragoș Bujor (simplu, echipe, dublu)

  • Eduard Ionescu (simplu, dublu)

  • Paul Szilagyi (simplu, echipe, dublu)


Feminin:

  • Elena Zaharia (simplu, echipe, dublu)

  • Ioana Sîngeorzan (simplu, echipe, dublu)

  • Evelyn Ungvari (simplu, echipe, dublu)

  • Bianca Mei-Roșu (simplu, echipe, dublu)


 

Tragerea la sorți:

Faza grupelor-simplu, masculin juniori, meciurile au loc miercuri:

Grupa 4

  • Mihai Pop, Tomas Martinko (Cehia), Damir Akhmetsafin (Rusia), Mykyta Zavada (Ucraina)


Grupa 10

  • Darius Toma, Ovor Ban (Croația), Gustav Faurschou (Danemarca), Vojtech Mynar (Cehia)


Grupa 13

  • Eduard Ionescu, Rafael Torino (Brazilia), Samuel Feco (Slovacia), Haruki Michihiro (Japonia)


Grupa 19

  • Andrei Tomica, Norbert Terek (Ungaria), Adam Klajber (Slovacia), Maksim Bokov (Rusia)


Grupa 22

  • Mihai Nemaciuc, Jakub Witkowski (Polonia), Taj Lavric (Slovenia), Abdulla Abdulla (Emiratele Arabe Unite)


Grupa 24

  • Mihai Roșca, Filip Delincak (Slovacia), Andrii Grebeniuk (Ucraina), Oscar Birriel Rivera (Puerto Rico)


 

Faza grupelor-simplu, feminin juniori, meciurile au loc miercuri:

Grupa 11

  • Elena Zaharia, Hanitra Raharimanana (Franța), Helena Sommerova (Cehia), Maryam Farei (Iran)


Grupa 12

  • Denisa Urîtu, Aleksandra Michalak (Polonia), Lavanya Maruthapandian (SUA), Molei Fang (Austria)


Grupa 15

  • Claudia Caragea, Helga Dari (Ungaria), Ulyana Alkhouskaya (Belarus), Emilija Riliskyte (Lituania)


Grupa 21

  • Irina Rus, Lara Opeka (Slovenia), Ece Harac (Turcia), Elisa Armanini (Italia)


Grupa 23

  • Luciana Mitrofan, Hana Arapovic (Croația), Sakura Yokoi (Japonia), Darya Vasilenka (Belarus)


 

Faza grupelor-simplu, masculin cadeți, meciurile au loc sâmbătă:

Grupa 2

  • Paul Szilagyi, Thibaut Poret (Franța), Filip Karel (Cehia), Haruki Michihiro (Japonia)


Grupa 13

  • Eduard Ionescu, Vladislav Bannikov (Rusia), Martin Skotnica (Cehia), Oliver Novicky (Slovacia)


 

Faza grupelor-simplu, feminin cadeți, meciurile au loc sâmbătă:

Grupa 6

  • Bianca Mei-Roșu, Iolanta Yevtodii (Ucraina), Anastasya Kovrigina (Rusia), Nora Tanacs (Ungaria)


Grupa 8

  • Evelyn Ungvari, Ema Ciuncurova (Slovacia), Palina Harelava (Belarus), Jovana Antic (Serbia)


 

Juniori, dublu masculin, meciurile au loc miercuri:

32-imi:

  • Mihai Pop/Mihai Roșca – David Comeliau/Nicolas Degros (Belgia)

  • Mihai Nemaciuc/Darius Toma – Nicholas Chong/Yan Kai Andy (Singapore)

  • Ionescu Eduard/Andrei Tomica – Kun Ting Beh/Dominic Koh (Singapore)


 

Juniori, dublu feminin:

32-imi:

  • Claudia Caragea/Denisa Urîtu – Julia Dzelinska/Dasa Sinkaropa (Slovacia)

  • Irina Rus/Renata Lacenova (Slovacia) – Ami Shirayama/Sakura Yokoi (Japonia)

  • Luciana Mitrofan/Elena Zaharia – Zuzana Pekova/Jana Terezkova (Slovacia)


*Perechea Tania Plaian/Ekaterina Zironova (Rusia) e calificată automat în 16-imi.

 

Cadeți, dublu masculin:

32-imi:

  • Dragoș Bujor/Iulian Chiriță – adversar necunoscut momentan

  • Eduard Ionescu/Paul Szilagyi – Remi Chambet-Weil (Olanda)/Cezar Cozmolici (Republica Moldova)

  • Darius Movileanu/Andreo Tomica – adversar necunoscut momentan


 

Cadeți, dublu feminin:

32-imi:

  • Bianca Mei-Roșu/Evelyn Ungvari – adversar necunoscut momentan

  • Ioana Sîngeorzan/Elena Zaharia – adversar necunoscut momentan