Tania Plăian, Elena Zaharia, Darius Movileanu, Eduard Ionescu și Iulian Chiriță au fost prezenți, între 4-6 octombrie, la TOP 10 Europa, unde cei mai buni juniori au jucat fiecare câte nouă meciuri în proba de simplu la juniori 1 feminin/masculin și juniori 2 feminin/masculin, în Noordwijk, Olanda.

Medalii:

  • Tania Plăian, aur la juniori 1 feminin.
  • Elena Zaharia, aur la juniori 2 feminin.
  • Darius Movileanu, aur la juniori 2 masculin.
  • Iulian Chiriță, argint la juniori 2 masculin

*Eduard Ionescu, locul 8 la juniori 2 masculin

 

Program și rezultate: 

Juniori 1 feminin: 

Clasament juniori 1 feminin:

Nume/puncte/victorii – înfrângeri

  • 1 Tania Plăian – 16 puncte/7-2
  • 2 Jamila Laurentin (Italia) – 15 puncte/6-3
  • 3 Anna Wegrzyn (Polonia) – 15 puncte/6-3
  • 4 Franziska Schreiner (Germania) – 15 puncte/6-3
  • 5 Katarzyna Wegrzyn (Polonia) – 14 puncte/5-4
  • 6 Zdena Blaskova (Cehia) – 13 puncte/4-5
  • 7 Olga Vishniakova (Rusia) – 13 puncte/4-5
  • 8 Isa Cok (Franța) – 13 puncte/4-5
  • 9 Emine Ernst (Olanda) – 11 puncte/2-7
  • 10 Ema Labosova (Slovacia) – 10 puncte/1-8

 

  • Tania Plăian – Ema Labosova 4-1 (11-5, 11-6, 7-11, 11-7, 12-10)
  • Tania Plăian – Isa Cok 4-2 (13-11, 8-11, 11-7, 11-9, 8-11, 13-11)
  • Tania Plăian – Franziska Schreiner 2-4 (9-11, 11-9, 11-4, 9-11, 3-11, 5-11)
  • Tania Plăian – Katarzyna Wegrzyn 4-3 (11-5, 9-11, 11-8, 11-6, 9-11, 9-11, 11-6)
  • Tania Plăian – Emine Ernst 4-0 (14-12, 11-4, 11-6, 11-5)
  • Tania Plăian – Olga Vishniakova 4-1 (11-5, 11-8, 7-11, 11-7, 11-5)
  • Tania Plăian – Anna Wegrzyn 4-0 (11-6, 11-6, 11-6, 11-2)
  • Tania Plăian – Zdena Blaskova 1-4 (11-13, 6-11, 7-11, 12-10, 14-16)
  • Tania Plăian – Jamila Laurentin 4-0 (11-6, 11-9, 11-6, 11-6)

 

Juniori 2 feminin: 

Clasament juniori 2 feminin:

Nume/puncte/victorii – înfrângeri

  • 1 Elena Zaharia – 18 puncte/9-0
  • 2 Annett Kaufmann (Germania) – 16 puncte/7-2
  • 3 Vlada Voronina (Rusia) – 16 puncte/7-2
  • 4 Hana Arapovic (Croația) – 15 puncte/6-3
  • 5 Alina Zavarykina (Rusia) – 14 puncte/5-4
  • 6 Dorottya Tolgyes (Ungaria) – 12 puncte/4-5
  • 7 Naomi Pranjkovic (Germania)  – 12 puncte/3-6
  • 8 Helena Sommerova (Cehia) – 11 puncte/2-7
  • 9 Malamatenia Papadimitriou (Grecia) – 11 puncte 2-7
  • 10 Anna Peters (Olanda) – 1 punct/0-9

 

 

  • Elena Zaharia – Anna Peters 4-0 (11-3, 11-3, 11-7, 11-3)
  • Elena Zaharia – Alina Zavarykina 4-1 (11-7, 12-10, 11-8, 9-11, 11-9)
  • Elena Zaharia – Malamatenia Papadimitriou 4-0 (11-6, 11-5, 11-3, 11-3)
  • Elena Zaharia – Helena Sommerova 4-1 (9-11, 11-8, 11-4, 11-8, 11-5)
  • Elena Zaharia – Naomi Pranjkovic 4-1 (11-3, 6-11, 17-15, 11-3, 11-8)
  • Elena Zaharia – Annett Kaufmann 4-1 (8-11, 11-9, 11-5, 11-7, 11-8)
  • Elena Zaharia – Dorottya Tolgyes 4-1 (11-8, 11-8, 11-6, 10-12, 11-4)
  • Elena Zaharia – Hana Arapovic 4-0 (11-9, 11-6, 12-10, 11-8)
  • Elena Zaharia – Vlada Voronina 4-0 (11-5, 11-5, 11-8, 11-7)

 

Juniori 2 masculin: 

Clasament juniori 2 masculin:

Nume/puncte/victorii – înfrângeri

  • 1 Darius Movileanu – 17 puncte/8-1
  • 2 Iulian Chiriță – 16 puncte/7-2
  • 3 Simon Belik (Cehia) – 15 puncte/6-3
  • 4 Louis Laffineur (Belgia) – 14 puncte/5-4
  • 5 Hugo Deschamps (Franța) – 14 puncte/5-4
  • 6 Milosz Redzimski (Polonia) – 13 puncte/4-5
  • 7 Mike Hollo (Germania) – 13 puncte/4-5
  • 8 Eduard Ionescu – 12 puncte/3-6
  • 9 Gabrielius Camara (Olanda) – 11 puncte/2-7
  • 10 Jakub Goldir (Slovacia) – 10 puncte/1-8

Nume/puncte/victorii – înfrângeri

  • Darius Movileanu – Eduard Ionescu 4-2 (8-11, 11-13, 11-7, 11-6, 11-4, 11-8)
  • Darius Movileanu – Iulian Chiriță 4-3 (11-5, 7-11, 11-13, 11-7, 11-6, 9-11, 12-10)
  • Darius Movileanu – Jakub Goldir (11-7, 11-4, 11-9, 11-4)
  • Darius Movileanu – Hugo Deschamps 4-0 (11-4, 15-13, 12-10, 11-7)
  • Darius Movileanu – Milosz Redzimski 0-4 (8-11, 8-11, 7-11, 6-11)
  • Darius Movileanu – Gabrielius Camara 4-0 (11-5, 11-4, 11-4, 11-8)
  • Darius Movileanu – Simon Belik 4-2 (12-10, 3-11, 11-8, 11-7, 8-11, 11-8)
  • Darius Movileanu – Mike Hollo 4-2 (11-6, 8-11, 5-11, 11-9, 11-9, 11-8)
  • Darius Movileanu – Louis Laffineur  4-2 (7-11, 5-11, 13-11, 13-11, 11-6, 13-11)

 

  • Eduard Ionescu – Louis Laffineur 0-4 (6-11, 10-12, 8-11, 4-11)
  • Eduard Ionescu – Gabrielius Camara 3-4 (5-11, 11-2, 6-11, 11-7, 11-9, 6-11, 6-11)
  • Eduard Ionescu – Iulian Chiriță 1-4 (6-11, 6-11, 11-9, 6-11, 7-11)
  • Eduard Ionescu – Mike Hollo 0-4 (5-11, 8-11, 8-11, 5-11)
  • Eduard Ionescu – Simon Belik 1-4 (11-8, 5-11, 3-11, 2-11, 1-11)
  • Eduard Ionescu – Milosz Redzimski 4-3 (14-16, 8-11, 17-15, 11-8, 8-11, 11-3, 13-11)
  • Eduard Ionescu – Jakub Goldir 4-2 (13-15, 11-4, 11-9, 8-11, 14-12, 11-8)
  • Eduard Ionescu – Hugo Deschamps 4-3 (5-11, 12-10, 5-11, 11-6, 13-11, 11-6)

 

  • Iulian Chiriță – Simon Belik 2-4 (9-11, 11-7, 11-9, 5-11, 14-16, 7-11)
  • Iulian Chiriță – Louis Laffineur 4-1 (11-4, 11-5, 12-10, 12-14, 11-8)
  • Iulian Chiriță – Jakub Goldir 4-1 (11-9, 15-13, 11-7, 9-11, 11-5)
  • Iulian Chiriță – Mike Hollo 4-2 (8-11, 11-7, 7-11, 11-4, 11-9, 12-10)
  • Iulian Chiriță – Hugo Deschamps 4-1 (11-6, 7-11, 11-7, 11-4, 11-6)
  • Iulian Chiriță – Milosz Redzimski 4-0 (11-4, 11-5, 11-4, 11-4)
  • Iulian Chiriță – Gabrielius Camara 4-3 (8-11, 11-4, 11-6, 6-11, 11-4, 8-11, 11-6)