Perechile formate din Eliza Samara/Daniela Dodean Monteiro și Ovidiu Ionescu/Cristian Chiriță au câștigat medaliile de aur, în proba de dublu feminin, respectiv masculin, la Campionatul Național ROMSTAL individual seniori 2019.

Medaliile de argint au fost cucerite de perechile Alin Spelbuș/Adrian Dodean și Tania Plaian/Andreea Clapa.

Bronzul le-a revenit perechilor Irina Ciobanu/Adina Diaconu, Andreea Zanfir/Mihaela Ilie și Darius Toma/Mihai Nemaciuc, Cristian Pletea/Rareș Șipoș .

De asemenea, sâmbătă s-au jucat și meciuri din cadrul probelor de simplu feminin și masculin.

Simplu masculin:

Primul tur:

  • Ionescu Ov. – Rădoi M 4-0
  • Zamfir M. – Anca Vlad 2-4
  • Pop Mihai – Nemaciuc M. 4-0
  • Mirea G. – Spelbuș Alin – 0-4
  • Mladin Paul – Trif Vasile 4-0
  • Sîngeorzan B. – Cazacu Alex 0-4
  • Chiriță Iul. – Ghinda M. – 4-1
  • Ionescu Ed. – Chiriță Cr. 4-0
  • Manole Alex – Mircea Alex 4-2
  • Glogogeanu – Vrabie Alex 4-1
  • Spelbuș Fl. – Flamind A. – 3-4
  • Dodean Adr. – Șipoș Rareș 3-4
  • Oprea Dr. – Bărbulescu 4-0
  • Postoacă G. – Bogdan Cr. 4-1
  • Munteanu L. – Movileanu D. 1-4
  • Toma Darius – Pletea Cr. 2-4

Optimi:

  • Ionescu Ov. – Anca Vlad 4-0
  • Pop Mihai – Spelbuș Alin 1-4
  • Mladin P. – Cazacu Alex 1-4
  • Chiriță Iulian – Ionescu Ed. 3-4
  • Manole A. – Glogogeanu 4-1
  • Flamind A – Șipoș Rareș 0-4
  • Oprea Dr. – Postoacă G. 4-2
  • Movileanu D. – Pletea Cr. 0-4

 

Sferturi:

  • Ionescu O. – Spelbuș A. 4-1
  • Cazacu A. – Ionescu E. 4-2
  • Manole A. – Șipoș R. 0-4
  • Oprea Dr. – Pletea Cr. 1-4

 

Semifinale:

  • Ionescu O. – Cazacu A
  • Șipoș R. – Pletea Cr.

 

Simplu feminin:

Optimi:

  • Samara E. – Fistyulof And 4-0
  • Diaconu A. – Lupu Diana 4-0
  • Zaharia Alina -Istrate Roxana 1-4
  • Barzoi D. – Ciobanu Irina 0-4
  • Dragoman A. – Sebe Ana 4-0
  • Clapa Andr. – Plaeașu M. 4-1
  • Zaharia Elena – Plaian Tania 2-4
  • Mei-Roșu Bianca – Dodean Daniela 3-4

Sferturi:

  • Samara E. – Diaconu A 3-4
  • Istrate R. – Ciobanu I. 1-4
  • Dragoman A. – Clapa A. 4-1
  • Plaian T. – Dodean Daniela 3-4

Semifinale:

  • Diaconu A. – Ciobanu I
  • Dragoman A. – Dodean Daniela

 

Dublu feminin:

Optimi:

  • Samara E./Dodean D . – Rus Irina/Gaftea M 3-0
  • Plaeașu M/Fistyulof A. – Istrate R./Lupu Diana 0-3
  • Hudușan A./Barbu Ana – Boroica AM/Oprea M 3-1
  • Oprea E./Gimbuța AG. – Ciobanu Ir./Diaconu Ad. 0-3
  • Zaharia Alina/Sebe Ana – Varga Kr./Corburean I. 3-0
  • Mitrofan C./Mei-Roșu B. – Plaian T./Clapa And. – 0-3
  • Popescu L. – Barzoi D. – Zanfir And/Ilie Mih. 1-3
  • Sîngeorzan I./Struna Ad. – Dragoman A./Zaharia Elena 1-3

Sferturi:

  • Samara E./Dodean Md. – Istrate R./Lupu D. 3-1
  • Hudușan A/Barbu Ac. – Ciobanu I./Diaconu A. 0-3
  • Zaharia A./Sebe Ana – Plaian T./Clapa And. 0-3
  • Zanfir A./Ilie Mih. – Dragoman A./Zaharia E 3-0

Semfinale:

  • Samara E./Dodean Md. – Ciobanu I./Diaconu Ad. 3-2
  • Plaian T./Clapa And. – Zanfir A./Ilie Mih. 3-0

Finala:

  • Samara E./Dodean MD. – Plaian T./Clapa And. 3-1

 

Dublu masculin:

16-imi:

  • Ionescu O./Chiriță Cr. – X
  • Bujor Dr./Chiriță Iul. – Postoacă G./Zamfir M. 3-2
  • Dan Daniel/Bulbuc Em. – Hurloi V./Oroszlan R. 3-2
  • Popa M./Alexandru C. – Bogdan Cr./Rădoi M. 0-3
  • Toma Darius/Nemaciuc M. – Ștefan Cas./Zărnescu D. 3-0
  • Flamind A./Sîngeorzan B. – Vrabie Alex/Pop Mihai 1-3
  • Movileanu D./Tomica A. – Pletea A./Grigore Cr. 3-0
  • Corbu M./Macarenco A. – Oprea Dr./Mladin P. 0-3
  • Spelbuș Fl./Manole A – X
  • Sorescu D./Neagu M. – Uta Adr./Ionescu Ed. 1-3
  • Mirea G./Durdun Gh. – Mănescu M./Gheorghe A.
  • Roșca M./Hencz Z. – Spelbuș A./Dodean A. 1-3
  • Cazacu A./Munteanu L. – Dorca Val./Nicolae A. 3-0
  • Albu Vlad/Ghinda M. – Mircea Alex/Coroina G. 0-3
  • Iacob B./Ursuț – Bărbulescu/Glogogeanu 3-2
  • Pletea Cr./Șipoș Rareș – X

Optimi:

  • Ionescu O./Chiriță Cr. – Bujor Dr./Chiriță Iul. 3-0
  • Dan Daniel/Bulbuc M. – Bogdan Cr./Rădoi M. 3-0
  • Toma Dar./Nemaciuc M. – Vrabie Alex/Pop Mihai 3-1
  • Movileanu D./Tomica A. – Oprea Dr./Mladin P. 3-0
  • Spelbuș Fl./Manole A. – Uta Adr./Ionescu Ed. 3-1
  • Mănescu M./Gheorghe A. – Spelbuș A./Dodean A. 0-3
  • Cazacu A./Munteanu L. – Mircea A./Coroian G. 3-0
  • Iacob B./Ursuț H – Pletea Cr./Șipoș R. 3-0

Sferturi:

  • Ionescu O./Chiriță Cr. – Dan Daniel/Bulbuc E. 3-0
  • Toma Dar./Nemaciuc M. – Movileanu D./Tomica A. 3-0
  • Spelbuș Fl./Manole A. – Spelbuș A./Dodean A 2-3
  • Cazacu A./Munteanu L./Pletea Cr./Șipoș Rareș 0-3

Semifinale:

  • Ionescu O./Chiriță Cr. – Toma Dar./Nemaciuc M. 3-0
  • Spelbuș A./Dodean A. – Pletea Cr./Rareș Șipoș 3-2

Finala:

  • Ionescu O./Chiriță Cr. – Spelbuș A./Dodean A. 3-0