Openul Ungariei destinat juniorilor are loc în Szombathely, între 6-10 noiembrie. Juniorii români vor participa în probele de simplu, dublu și echipe.

  • Bianca Mei Roșu, Evelyn Ungvari, Elena Zaharia, Ioana Sîngeorzan, Luciana Mitrofan, Denisa Urîtu, Irina Rus.
  • Bogdan Badea, Andrei Tomica, Matei Dumitrescu, Daniel Moldovan, Darius Movileanu, Iulian Chiriță, Horia Ursuț, Dragoș Bujor, Paul Szilagyi, Mihai Roșca.

Tabloul principal:

Juniori 2 simplu feminin:

32-imi:

  • Evelyn Ungvari – Vera Volkava (Belarus) 1-3 (11-7, 6-11, 8-11, 9-11)
  • Bianca Mei – Roșu – Joanna Sung (SUA) 0-3 (4-11, 4-11, 4-11)

 

Juniori 2 simplu masculin:

32-imi:

  • Paul Szilagyi – Vit Kadlec (Cehia) 1-3 (2-11, 8-11, 11-8, 9-11)
  • Dragoș Bujor – Stepan Brhel (Cehia) 3-1 (11-8, 5-11, 11-7, 11-5)
  • Horia Ursuț – Hoyun Lee (Coreea de Sud) 2-3 (11-9, 7-11, 11-8, 5-11, 6-11)

16-imi:

  • Darius Movileanu – Yuchang Tao (China) 2-3 (13-11, 2-11, 7-11, 15-13, 2-11)
  • Dragoș Bujor – Tim Giltia (Belgia) 3-0 (11-5, 11-5, 11-3)
  • Iulian Chiriță – Lei Balazs (Ungaria) 3-0 (11-5, 11-4, 11-3)

Optimi:

  • Dragoș Bujor – Yu-An Chang (Taipeiul Chinez) 0-3 (5-11, 5-11, 8-11)
  • Iulian Chiriță – Marc Miro (Spania) 3-1 (9-11, 11-4, 11-2, 11-6)

Sferturi de finală:

  • Iulian Chiriță – Dongshen Hu (China) 1-3 (9-11, 11-6, 9-11, 4-11)

 

Grupe:

Juniori 2 simplu feminin:

Grupa 11: 1. Evelyn Ungvari – 6p., 2. Katarina Gvozdenovic (Serbia) – 5p., 3. Yining Wang (Singapore) – 4p., 4. Maria Girlea (Finlanda) – 3p.

  • Evelyn Ungvari – Yining Wang 3-0
  • Evelyn Ungvari – Katarina Gvozdenovic 3-1
  • Evelyn Ungvari – Maria Girlea 3-1

Grupa 12: 1. Yuxuan Qin (China) – 6p., 2. Bianca Mei Roșu – 5p., 3. Sophie Barcsai (Ungaria) – 4p., 4. Sara Radak (Serbia) – 3p.

  • Bianca Mei Roșu – Sara Radak 3-1
  • Bianca Mei Roșu – Yuxuan Qin 0-3
  • Bianca Mei Roșu – Sophie Barcsai 3-0

 

Juniori 2 simplu masculin:

Grupa 2: 1. Guilherme Paulo (Portugalia) – 4p., 2. Paul Szilagyi – 3p., 3. Nicolas Kubala (Slovacia) – 2p.

  • Paul Szilagyi – Guilherme Paulo 1-3
  • Paul Szilagyi – Nicolas Kubala 3-2

Grupa 4: 1. Dragoș Bujor – 4p., 2. Lleyton Ullman (Germania) – 3p., 3.Samuel Palusek (Slovacia) – 2p.

  • Dragoș Bujor – Lleyton Ullman 3-1
  • Dragoș Bujor – Samuel Palusek 3-0

Grupa 9: 1. Minwoo Kim (Coreea de Sud) – 6p., 2. Tobias Saltzer (Germania) – 5p., 3. Daniel Moldovan – 4p., 4. Lionel Stift (Austria) – 3p.

  • Daniel Moldovan – Lionel Stift 3-0
  • Daniel Moldovan – Minwoo Kim 1-3
  • Daniel Moldovan – Tobias Saltzer 2-3

Grupa 14: 1. Horia Ursuț – 6p., 2. Alan Kulczycki (Polonia) – 5p., 3. Samuel Arpas (Slovacia) – 4p., 4. Alexandros Madesis (Grecia) – 3p.

  • Horia Ursuț – Alan Kulczycki 3-1
  • Horia Ursuț – Alexandros Madesis 3-1
  • Horia Ursuț – Samuel Arpas 3-1