Openul Ungariei destinat juniorilor are loc în Szombathely, între 6-10 noiembrie. Juniorii români vor participa în probele de simplu, dublu și echipe.

Bianca Mei Roșu, Evelyn Ungvari, Elena Zaharia, Ioana Sîngeorzan, Luciana Mitrofan, Denisa Urîtu, Irina Rus.

Bogdan Badea, Andrei Tomica, Matei Dumitrescu, Daniel Moldovan, Darius Movileanu, Iulian Chiriță, Horia Ursuț, Dragoș Bujor, Paul Szilagyi, Mihai Roșca,

 

  • Medalii: Elena Zaharia, bronz la simplu feminin juniori 1

 

Tabloul principal:

Juniori 1 simplu feminin:

32-imi:

  • Denisa Urîtu – Yi-Chen Chen (Taipeiul Chinez) 0-4
  • Elena Zaharia – Klaudia Franaszczuk (Polonia) 4-1
  • Luciana Mitrofan – Yutong Leng (China) 0-4

16-imi:

  • Elena Zaharia – Nomin Baasan (Suedia) 4-1

Optimi:

  • Elena Zaharia – Sophia Klee (Germania) 4-2

Sferturi de finală:

  • Elena Zaharia – Jamila Laurenti (Italia) 4-1

Semifinale:

  • Elena Zaharia – Yake Li (China) 3-4

 

Juniori 1 simplu masculin:

64-imi:

  • Andrei Tomica – Louis Laffineur (Belgia) 1-4
  • Darius Movileanu – Sigurd Sorheim (Norvegia) 4-1
  • Bogdan Badea – Djordje Pavlovic (Serbia) 1-4
  • Iulian Chiriță – Leon Santek (Croația) 4-0
  • Matei Dumitrescu – Felix Wetzel (Germania) 0-4

32-imi:

  • Darius Movileanu – Yan-Cheng Huang (Taipeiul Chinez) 4-2
  • Iulian Chiriță – Goncalo Gomes (Portugalia) 4-0

16-imi:

  • Darius Movileanu – Michael Tran (SUA) 4-2
  • Iulian Chiriță – Andrea Pupo (Italia) 1-4

Optimi:

  • Darius Movileanu – Guodong Liang (China) 1-4

Grupe:

Juniori 1 feminin:

Grupa 3: 1. Denisa Urîtu – 4p., 2. Ainhoa Cristobal (Spania) – 3p., 3. Vera Kolkava (Belarus) – 2p.

  • Denisa Urîtu – Vera Kolkava 3-2
  • Denisa Urîtu – Ainhoa Cristobal 3-1

Grupa 13: 1. Yuqi Li (China) – 6p., 2. Daeun Lee (Coreea de Sud) – 5p., 3. Ioana Sîngeorzan – 4p., 4. Estelle Duvivier (Belgia) – 3p.

  • Ioana Sîngeorzan – Yuqi Li 0-3
  • Ioana Sîngeorzan – Daeun Lee 2-3
  • Ioana Sîngeorzan – Estelle Duvivier 3-0

Grupa 15: 1. Luciana Mitrofan – 6p., 2. Maarit Betz (Finlanda) – 5p., 3. Fatih Tung (SUA) – 4p., 4. Ana Kovacec (Slovenia) – 3p.

  • Luciana Mitrofan – Maarit Betz 3-0
  • Luciana Mitrofan – Fatih Tung 3-0
  • Luciana Mitrofan – Ana Kovacec 3-0

Grupa 21: 1. Yake Li (China) – 6p., 2. Sophie Earley (Irlanda) – 5p., 3. Irina Rus – 4p., 4. Anna Kubiak (Polonia) – 3p.

  • Irina Rus – Anna Kubiak 3-0
  • Irina Rus – Yake Li 0-3
  • Irina Rus – Sophie Earley 2-3

 

 

Juniori 1 masculin:

Grupa 4: Alexis Lebrun (Franța), Matei Dumitrescu, Mykyta Zavada (Ucraina), Mate Ujvari (Ungaria)

  • Matei Dumitrescu – Mate Ujvari 3-2
  • Matei Dumitrescu – Alexis Lebrun 0-3
  • Matei Dumitrescu – Mykyta Zavada 3-2

Grupa 9: Leon Santek (Croația) – 6p., 2. Bogdan Badea – 5p., 3. Yang Ong (Singapore) – 4p., 4. Jeremy Cedeno (Ecuador) – 2p.

  • Bogdan Badea – Leon Santek 1-3
  • Bogdan Badea – Yang Ong 3-2
  • Bogdan Badea – Jeremy Cedeno 3-1

Grupa 10: 1. Marco Cappuccio (Italia) – 5p., 2.Junsung Oh (Coreea de Sud) – 5p., 3. Maksim Kaburkin (Rusia) – 5p., 4. Mihai Roșca – 3p.

  • Mihai Roșca – Marco Cappuccio 2-3
  • Mihai Roșca – Junsung Oh 2-3
  • Mihai Roșca – Maksim Kaburkin 2-3

Grupa 16: Miguel Nunez (Spania) – 6p, 2. Andrei Tomica – 5p., 3. Neycer Robalino (Ecuador) – 4p., 4. Sikai Hunag (Singapore) – 3p.

  • Andrei Tomica – Sikai Hunag 3-0
  • Andrei Tomica – Miguel Nunez 0-3
  • Andrei Tomica – Neycer Robalino 3-1

Grupa 19: 1. Jose Magalhaes (Portugalia) – 5p., 2. Iulian Chiriță – 5p., 3. Alexandros Madesis (Grecia) – 5p., 4. Alex Gonzalez (Eduarod) – 3p.

  • Iulian Chiriță – Alex Gonzalez 3-0
  • Iulian Chiriță – Jose Magalhaes 0-3
  • Iulian Chiriță – Alexandros Madesis 3-0

Grupa 25: 1. Darius Movileanu – 6p., 2. Lukasz Sokolowski (Polonia) – 5p., 3. Nazar Tretiak (Ucraina) – 4p., 4. Marc Sagawe (Austria) – 3p.

  • Darius Movileanu – Nazar Tretiak 3-0
  • Darius Movileanu – Lukasz Sokolowski 3-2
  • Darius Movileanu – Marc Sagawe 3-0