Zece sportivi români participă la Openul Serbiei destinat juniorilor, care are loc la Zrenjanin, între 24-28 septembrie.

  • Irina Rus, Daniel Moldovan, Matei Dumitrescu, Radu Miron, Dragoș Bujor, Horia Ursuț, Andrei Istrate, Paul Szilagyi, Octavian Aparaschivei, Darius Toma.

 

Tablou principal:

Simplu feminin:

16-imi:

  • Irina Rus – Olga Vishniakova (Rusia) 1-4

 

Simplu masculin:

32-imi:

  • Daniel Moldovan – Jakub Kaucky (Cehia) 3-4
  • Matei Dumitrescu – Georgi Eftimov (Bulgaria) 4-0
  • Paul Szilagyi – Maksim Kaburkin (Rusia) 1-4

16-imi:

  • Darius Toma – David Bjorkryd (Suedia) 4-0
  • Matei Dumitrescu – Radek Skala (Cehia) 0-4

Optimi:

Darius Toma – Yashansh Malik (India) 2-4

 

Grupe:    

Juniori 1 feminin:

Grupa 13: 1. Irina Rus – 5p., 2. Evgeniya Tikhanova (Rusia) – 5p., 3. Kalina Hristova (Bulgaria) – 5p., 4. Suzana Milosevic (Muntenegru)

  • Irina Rus – Suzana Milosevic 3-0 WO
  • Irina Rus – Kalina Hristova 3-0
  • Irina Rus – Evgeniya Tikhanova 0-3

 

 

Juniori 1 masculin:

Grupa 2: 1. Matei Dumitrescu – 4p., 2. Diego Orantes (El Salvador) – 3p., 3. Chulong Nie (Australia) – 2p.

  • Matei Dumitrescu – Diego Orantes 3-1
  • Matei Dumitrescu – Chulong Nie 3-0

 

Grupa 7: 1. Paul Szilagyi – 6p, 2. Matyas Lebeda (Cehia) – 5p., 3. Tanapat Thanmathikom (Thailanda) – 4p., 4. Ongjen Tasovac (Serbia) – 3p.

  • Paul Szilagy – Matyas Lebeda 3-1
  • Paul Szilagy – Ongjen Tasovac 3-2
  • Paul Szilagy – Tanapat Thanmathikom 3-1

 

Grupa 14: 1. Matej Stach (Cehia) – 6p., 2. Daniel Moldovan – 5p., 3. Arsenii Popkov (Rusia) – 4p., 4. Khalid Alyafei (Qatar) – 3p.

  • Daniel Moldovan – Arsenii Popkov 3-2
  • Daniel Moldovan – Matej Stach 1-3
  • Daniel Moldovan – Khalid Alyafei 3-1

 

Grupa 15: 1. Djordje Petrovic (Serbia) – 6p., 2. Marat Sultanov (Rusia) – 5p., 3. Radu Miron  – 4p., 4. Matej Beran (Cehia) – 3p.

  • Radu Miron – Matej Beran 3-1
  • Radu Miron – Marat Sultanov 1-3
  • Radu Miron – Djordje Petrovic 0-3

 

Grupa 16: 1. Eren Bekir (Bulgaria) – 6p., 2. Filip Cernota (Cehia) – 5p., 3. Ahmed Korani (Qatar) – 4p., 4. Octavian Aparaschivei – 3p.

  • Octavian Aparaschivei – Filip Cernota 0-3
  • Octavian Aparaschivei – Ahmed Korani 0-3
  • Octavian Aparaschivei – Eren Bekir 0-3

 

 

Rezultate dublu:

Juniori 1, dublu feminin:

32-imi:

  • Irina Rus/Jana Vasendova (Cehia) – Renata Lacenova/Jana Terezkova (Cehia) 1-3

 

 

Juniori 1, dublu masculin:

32-imi:

  • Octavian Aparaschivei/Sajad Ali (Anglia) – Ivan Radkev/Dimitar Stefanov (Bulgaria) 0-3

16-imi:

  • Daniel Moldovan/Paul Szilagyi – Guilherme Teodoro/Eduardo Tomoike (Brazilia) 1-3
  • Matei Dumitrescu/Andrei Miron – Andrii (Ucraina)/Alan Kurmangaliyev (Kazahstan) 1-3
  • Darius Toma/Kenzo Carmo (Brazilia) – Georgi Eftimov (Bulgaria)/Marat Sultanov (Rusia) 3-1

Optimi:

  • Darius Toma/Kenzo Carmo (Brazilia) – Naphong Boonyaprapa/Felix Thomis (Anglia) 3-0

Sferturi:

  • Darius Toma/Kenzo Carmo (Brazilia) – Tomas Martinko/Jan Mokrejs (Cehia) 0-3