Nouă sportivi români participă la Openul Macedoniei de Nord destinat juniorilor, care are loc la Skopje, între 8-12 octombrie.

Eduard Ionescu, Andrei Tomica, Andrei Istrate, Paul Szilagyi, Daniel Moldovan, Ioana Sîngeorzan, Bianca Mei Roșu, Evelyn Ungvari, Claudia Caragea

Medalii:

  • Ioana Sîngeorzan, bronz la simplu feminin juniori 1
  • Evelyn Ungvari, bronz la simplu feminin juniori 1
  • Andrei Istrate, aur la simplu masculin juniori 1
  • Bianca Mei Roșu, de aur la simplu feminin juniori 2
  • Evelyn Ungvari, bronz la simplu feminin juniori 2
  • Paul Szilagyi, aur la simplu masculin juniori 2
  • Andrei Istrate, argint la simplu masculin juniori 2

 

Tabloul principal:

Juniori 1 feminin:

Optimi:

  • Bianca Mei Roșu – Adriana Illasova (Slovacia) 3-4
  • Ioana Sîngeorzan – Chrysi Fotiadou (Grecia) 4-0
  • Evelyn Ungvari – Renata Lacernova 4-3
  • Claudia Caragea – Awa Sow 4-0

Sferturi:

  • Ioana Sîngeorzan – Elisa Armanini (Italia) 4-1
  • Evelyn Ungvari – Estelle Duvivier (Belgia) 4-3
  • Claudia Caragea – Reka Bezeg (Serbia) 1-4

Semifinale:

  • Ioana Sîngeorzan – Radmila Tominjak (Serbia) 3-4
  • Evelyn Ungvari – Reka Bezeg (Serbia) 1-4

 

Juniori 1 masculin:

16-imi:

  • Paul Szilagyi – Kamil Pach (Slovacia) 4-1
  • Eduard Ionescu – Yu-Liang Kuo (Taipeiul Chinez) 4-1

 

Optimi:

  • Andrei Tomica – Jovan Jockov (Serbia) 4-2
  • Andrei Istrate – Eren Bekir (Bulgaria) 4-2
  • Paul Szilagyi – Li-Yang Tsai (Taipeiul Chinez) 3-4
  • Eduard Ionescu – Filip Borovnjak (Croația) 4-1

Sferturi:

  • Eduard Ionescu – Filip Delincak (Slovacia) 2-4
  • Andrei Tomica – Carlos Fernandez (Peru) 2-4
  • Andrei Istrate – Lovro Zovko (Croația) 4-2

Semifinale:

  • Andrei Istrate – Filip Delincak (Slovacia) 4-2

Finala: 

  • Andrei Istrate – Carlos Fernandez (Peru) 4-2

 

Juniori 2 feminin:

Optimi:

  • Bianca Mei Roșu – Evangelia Meramvelliotaki (Grecia) 3-2

Sferturi:

  • Evelyn Ungvari – Katarina Gvozdenovic 3-0
  • Bianca Mei Roșu – Sara Devos (Belgia) 3-1

Semifinale:

  • Bianca Mei Roșu – Chrysi Fotiadou (Grecia) 3-1
  • Evelyn Ungvari – Julie Van Hauwaert (Belgia) 0-3

Finala:

  • Bianca Mei Roșu – Julie Van Hauwaert (Belgia) 3-0

 

Juniori 2 masculin:

16-imi:

  • Daniel Moldovan – Andrea Giai (Italia) 3-0

Optimi:

  • Paul Szilagyi – Giacomo Allegranza (Italia) 3-2
  • Andrei Istrate – Nikon Shutov (Belarus) 3-0
  • Daniel Moldovan – Tom Closset (Belgia) 2-3

Sferturi:

  • Paul Szilagyi – Daniele Spagnolo (Italia) 3-1
  • Andrei Istrate – Sokratis Giannoutsos (Grecia) 3-0

Semifinale: 

  • Paul Szilagyi – Carlos Fernandez (Peru) 3-1
  • Andrei Istrate – Martin Froseth (Norvegia) 3-1

Finala:

  • Paul Szilagyi – Andrei Istrate 3-1

 

Grupe:

Juniori 1 feminin:

Grupa 4: Evelyn Ungvari, Martina Novakarova (Cehia), Sofija Hasanu (Macedonia de Nord), Sara Devos (Belgia)

  • Evelyn Ungvari – Sara Devos 3-1
  • Evelyn Ungvari – Martina Novakarova 3-0
  • Evelyn Ungvari – Sofija Hasanu 3-0

 

Grupa 5: Claudia Caragea, Andrea Bajovic (Muntenegru), Fani Jovanovska (Macedonia de Nord), Julie Van Hauwaert (Belgia)

  • Claudia Caragea – Fani Jovanovska 3-0
  • Claudia Caragea – Andrea Bajovic 3-0
  • Claudia Caragea – Julie Van Hauwaert 3-0

 

Grupa 7: Bianca Mei Roșu, Awa Sow (Belgia), Bleona Mehmeti (Bosnia), Dobrinka Sotirova (Macedonia de Nord)

  • Bianca Mei Roșu – Dobrinka Sotirova 3-0
  • Bianca Mei Roșu – Awa Sow 3-1
  • Bianca Mei Roșu – Bleona Mehmeti 3-0

 

Grupa 10: Ioana Sîngeorzan, Renata Lacenova (Slovacia), Suzana Milosevic (Muntenegru), Mila Shtrkova (Macedonia de Nord)

  • Ioana Sîngeorzan – Mila Shtrkova 3-0 WO
  • Ioana Sîngeorzan – Renata Lacenova 3-0
  • Ioana Sîngeorzan – Suzana Milosevic 3-0

 

Juniori 1 masculin:

Grupa 5: Eduard Ionescu, Li-Yang Tsai (Taipeiul Chinez), Luka Dvornik (Macedonia de Nord), Nikon Shutov (Belarus)

  • Eduard Ionescu – Luka Dvornik 3-0
  • Eduard Ionescu – Li-Yang Tsai 3-1
  • Eduard Ionescu – Nikon Shutov 3-1

 

Grupa 7: Andrei Istrate, Stoyan Sariev (Bulgaria), Leonid Goshev (Macedonia de Nord), Milos Rahovic (Muntenegru)

  • Andrei Istrate – Leonid Goshev 3-0
  • Andrei Istrate – Stoyan Sariev 3-0
  • Andrei Istrate – Milos Rahovic 3-0

 

Grupa 8: Andrei Tomica, Georgi Eftimov (Bulgaria), Aleksandar Jakimovski (Macedonia de Nord), Andrej Milosevic (Muntenegru)

  • Andrei Tomica – Aleksandar Jakimovski 3-0
  • Andrei Tomica – Georgi Eftimov 3-1
  • Andrei Tomica – Andrej Milosevic 3-0

 

Grupa 11: Daniel Moldovan, Kamil Pach (Slovacia), Yu-Liang Kuo (Taipeiul Chinez), Nenad Tilovski (Macedonia de Nord)

  • Daniel Moldovan – Nenad Tilovski 3-0
  • Daniel Moldovan – Kamil Pach 1-3
  • Daniel Moldovan – Yu-Liang Kuo 0-3

 

Grupa 12: Paul Szilagyi, Djordje Petrovic, Maksim Liakhau (Belarus), Luka Stojchev (Macedonia de Nord)

  • Paul Szilagyi – Luka Stojchev 3-0
  • Paul Szilagyi – Djordje Petrovic 3-2
  • Paul Szilagyi – Maksim Liakhau 3-0

 

Juniori 2 feminin:

Grupa 4: Evelyn Ungvari, Andrea Bajovic (Muntenegru), Despoina Ampa (Grecia), Sara Stojanovska (Macedonia de Nord)

  • Evelyn Ungvari – Despoina Ampa 3-0
  • Evelyn Ungvari – Andrea Bajovic 3-0
  • Evelyn Ungvari – Sara Stojanovska 3-0

 

Grupa 5: Bianca Mei Roșu, Dalma Hasanova (Bulgaria), Martina Ostojic (Muntenegru), Sofija Hasanu (Macedonia de Nord)

  • Bianca Mei Roșu – Martina Ostojic 3-0
  • Bianca Mei Roșu – Dalma Hasanova 3-0
  • Bianca Mei Roșu – Sofija Hasanu 3-0

 

Juniori 2 masculin:

Grupa 2: Andrei Istrate, Maksim Liakhau (Belarus), Andrea Giai (Italia), Luka Stojchev (Macedonia de Nord)

  • Andrei Istrate – Andrea Giai 3-0
  • Andrei Istrate – Maksim Liakhau 3-0
  • Andrei Istrate – Luka Stojchev 3-0

 

Grupa 3: Paul Szilagyi, Isak Alfredsson (Suedia), Aleksandar Jakimovski (Macedonia de Nord), Felix Thomassen (Novegia)

  • Paul Szilagyi – Aleksandar Jakimovski 3-0
  • Paul Szilagyi – Isak Alfredsson 3-0
  • Paul Szilagyi – Felix Thomassen 3-0

 

Grupa 9: Daniel Moldovan, Samuel Palusek (Slovacia), Milos Rahovic (Muntenegru), William Bergenblock (Suedia)

  • Daniel Moldovan – Milos Rahovic 3-0
  • Daniel Moldovan – Samuel Palusek 3-0
  • Daniel Moldovan – William Bergenblock 0-3