Sportivii români participă la Openul Croației destinat juniorilor, care are loc în Varazdin, între 18-22 septembrie.

  • Elena Zaharia, Ioana Sîngeorzan, Bianca Mei-Roșu, Evelyn Ungvari, Andreea Teglas, Irina Rus, Denisa Urîtu, Tania Plăian, Claudia Caragea
  • Iulian Chiriță, Andrei Tomica, Bogdan Badea, Călin Drenea, Darius Movileanu, Andrei Istrate, Paul Silagyi, Mihai Roșca, Darius Toma

 

Program și rezultate:

 

64-imi:

Simplu feminin:

  • Claudia Caragea – Jana Terezkova (Slovacia) 4-0
  • Denisa Urîtu – Lara Opeka (Slovenia) 1-4
  • Andreea Teglas – Luisa Pintos (Spania) 1-4
  • Ioana Sîngeorzan – Lea Paulin (Slovenia) 4-1

 

 

Simplu masculin:

  • Iulian Chiriță – Mitja Omerzel (Slovenia) 4-0
  • Darius Toma – Marco Cappuccio (Italia) 3-4
  • Andrei Istrate – Mike Hollo (Germania) 0-4
  • Paul Szilagyi – Oskar Pukk (Estonia) 3-4
  • Andrei Tomica – Miguel Nunez (Spania) 4-1

 

32-imi:

Simplu feminin:

  • Claudia Caragea – Jamila Laurenti (Italia)  2-4
  • Elena Zaharia – Misa Inayoshi (Japonia) 3-4
  • Tania Plăian – Daniela Grammatopoulou (Grecia) 4-0
  • Ioana Sîngeorzan – Sophia Klee (Germania)2-4

 

Simplu masculin:

  • Iulian Chiriță – Samuel Kulczycki (Polonia) 1-4
  • Darius Movileanu – Minghao Zhang (China), 4-3
  • Andrei Tomica – Ming-Wei Tai (Taipei) 0-4

 

16-imi

Simplu feminin:

  • Tania Plăian – Soyeon An (Coreea de Sud) 4-1

 

Simplu masculin:

  • Darius Movileanu – Yu-Jen Huang (Taipei) 3-4

 

Optimi:

Simplu feminin:

  • Tania Plăian – Xiaotong Zang (China) 2-4

 

 

Grupe:

Juniori 1, simplu feminin:

Grupa 8: 1. Elena Zaharia – 4p. , 2. Fiona Rad (Spania) – 3p., 3. Dominika Gilewska (Polonia) – 2p.

  • Elena Zaharia – Dominika Gilewska 3-0
  • Elena Zaharia – Fiona Rad 3-0

 

Grupa 9: 1. Rikke Skattet (Norvegia) – 4p., 2. Claudia Caragea – 3p., 3. Lea Brnic (Croația) – 2p.

  • Claudia Caragea – Rikke Skattet 2-3
  • Claudia Caragea – Lea Brnic 3-1

 

Grupa 22: 1. Yutong Leng (China) – 6, 2. Anastasiia Beresneva (Rusia) – 5p., 3. Yi-Chien Chen (Taipei) – 4p., 4. Evelyn Ungvari – 3p.

  • Evelyn Ungvari – Anastasiia Beresneva 2-3
  • Evelyn Ungvari – Yi-Chien Chen 0-3
  • Evelyn Ungvari – Yutong Leng 0-3

 

Grupa 24: 1. Haruna Sugita (Japonia) – 6p., 2. Denisa Urîtu – 5p., 3. Vasilisa Danilova (Rusia) – 4p., 4. Zuzana Pekova (Slovacia) – 3p.

  • Denisa Urîtu – Vasilisa Danilova 3-2
  • Denisa Urîtu – Zuzana Pekova 3-0
  • Denisa Urîtu – Haruna Sugita 0-3

 

Grupa 25: 1. Hana Arapovic (Croația) – 6p., 2. Andreea Teglas – 5p., 3. Lisa Lange (Norvegia) – 4p., 4. Kristina Frolova (Rusia) – 3p.

  • Andreea Teglas – Lisa Lange 3-2
  • Andreea Teglas – Kristina Frolova 3-0
  • Andreea Teglas – Hana Arapovic 0-3

 

Grupa 26: 1. Nomin Baasan (Suedia) – 6p., 2. Ioana Sîngeorzan – 5p., 3. Liubov Tentser (Rusia) – 4p., 4. Laura Garcia (Spania) – 3p.

  • Ioana Sîngeorzan – Nomin Baasan 3-1
  • Ioana Sîngeorzan – Laura Garcia 3-1
  • Ioana Sîngeorzan – Liubov Tentser 1-3

 

Grupa 28: 1. Yat Poon (Hong Kong) – 6p., 2. Katarina Strazar (Slovenia) – 5p., 3. Bianca Mei-Roșu – 4p., 4. Ekaterina Grushina (Rusia) – 3p.

  • Bianca Mei-Roșu – Yat Poon 0-3
  • Bianca Mei-Roșu – Ekaterina Grushina 3-0
  • Bianca Mei-Roșu – Katarina Strazar 1-3

 

Grupa 29: 1. Naomi Pranjkovic (Germania) – 6p., 2. Lara Opeka (Slovenia) – 5p., 3. Irina Rus – 4p., 4. Adriana Illasova (Slovacia) – 3p.

  • Irina Rus – Naomi Pranjkovic 1-3
  • Irina Rus – Lara Opeka 2-3
  • Irina Rus – Adriana Illasova 3-0

 

 

Juniori 1, masculin:

Grupa 4: 1. Yantao Cao (China) – 4p., 2. Yashansh Malik (India) – 3p., 3. Mihai Roșca – 2p.

  • Mihai Roșca – Yantao Cao 0-3
  • Mihai Roșca – Yashansh Malik 1-3

 

Grupa 5: 1. John Oyebode (Italia) – 4p. 2. Iulian Chiriță – 3p., 3. Radim Moravek (Cehia) – 2p.

  • Iulian Chiriță – John Oyebode 0-3
  • Iulian Chiriță – Radim Moravek 3-1

 

Grupa 9: 1. Chih Peng (Taipei) – 4p. 2. Andrei Istrate – 3p., 4. Cristian Carrillo (Chille) – 2p.

  • Andrei Istrate – Chih Peng 0-3
  • Andrei Istrate – Cristian Carrillo, 3-0

 

Grupa 10: 1. Pedro Osiro (Elveția) – 4p. 2. Andrei Tomica – 3p., 3. Aljaz Godec (Slovenia) – 2p.

  • Andrei Tomica – Pedro Osiro 1-3
  • Andrei Tomica – Aljaz Godec 3-0

 

Grupa 18: 1. Zhi-Xing Yang (Taipei) – 6p. 2. Darius Toma – 5p., 3. Sergey Ryzhov (Rusia) – 4p., 4. Hugo Torngren (Suedia) – 3p.

  • Darius Toma – Hugo Torngren 3-1
  • Darius Toma – Sergey Ryzhov 3-0
  • Darius Toma – Xing Yang 0-3

 

Grupa 22: 1. Darius Movileanu – 6p., 2. Elias Hardemeier (Elveția) – 5p., 3. Rogelio Castro (Mexic) – 4p, 4. Borna Petek (Croația) – 3p.

  • Darius Movileanu – Elias Hardemeier 3-1
  • Darius Movileanu – Borna Petek 3-0
  • Darius Movileanu – Rogelio Castro 3-1

 

Grupa 23: 1. Daniel Rinderer (Germania) – 6p., 2. Napat Thanmathikom (Thailanda) – 5p., 3. Bogdan Badea – 4p., 4. Roko Meter (Croația) – 3p.

  • Bogdan Badea – Daniel Rinderer 1-3
  • Bogdan Badea – Roko Meter 3-2
  • Bogdan Badea – Napat Thanmathikom 0-3

 

Grupa 28: 1. Arnau Pons (Spania) – 6p., 2. Paul Szilagyi – 5p., 3. Leon Santek (Croația) – 4p., 4. Khalid Alyafei (Qatar) – 3p.

  • Paul Szilagyi – Leon Santek 3-1
  • Paul Szilagyi – Khalid Alyafei 3-2
  • Paul Szilagyi – Arnau Pons 2-3

 

Grupa 32: 1. Felix Wetzel (Germania) – 6p, 2. Lovro Zovko (Croația) – 5p., 3. Lorenz Purstinger (Austria) – 4p.,  4. Călin Drenea -3p.

  • Călin Drenea – Lovro Zovko 0-3
  • Călin Drenea – Lorenz Purstinger 0-3
  • Călin Drenea – Felix Wetzel 0-3