Sportivii români participă la Openul Croației destinat juniorilor, care are loc în Varazdin, între 18-22 septembrie.

  •  Elena Zaharia, Ioana Sîngeorzan, Bianca Mei-Roșu, Evelyn Ungvari, Andreea Teglas, Irina Rus, Denisa Urîtu, Tania Plăian, Claudia Caragea
  • Iulian Chiriță, Andrei Tomica, Bogdan Badea, Călin Drenea, Darius Movileanu, Andrei Istrate, Paul Silagyi, Mihai Roșca, Darius Toma

 

Tabloul principal:

Juniori 2, feminin:

32-imi:

  • Bianca Mei-Roșu – Yanira Sanchez (Spania) 1-3
  • Ioana Sîngeorzan – Nora Tanacs (Ungaria) 3-1
  • Andreea Teglas – Veranika Varabyova (Belarus) 3-2

 

16-imi:

  • Elena Zaharia – Mariia Tarasova (Rusia) 3-0
  • Ioana Sîngeorzan – Vlada Voronina 3-2
  • Andreea Teglas – Hana Arapovic (Croația) 0-3

 

Optimi:

  • Elena Zaharia – Anastasiia Beresneva (Rusia) 3-0
  • Ioana Sîngeorzan – Yutong Leng (China) 1-3

 

Sferturi:

  • Elena Zaharia – Charlotte Lutz 3-0

 

Semifinale:

  • Elena Zaharia – Man Kuai (China) 1-3

 

Juniori 2, masculin:

32-imi:

  • Mihai Roșca – Miha Podobnik (Slovenia) 3-0
  • Andrei Istrate – Nicolas Kubala (Slovacia) 3-0
  • Paul Szilagyi – David Bjorkryd (Suedia) 3-0

 

16-imi:

  • Iulian Chiriță – Qulong Yang (China) 1-3
  • Darius Movileanu – Vit Kadlec (Cehia) 3-2
  • Mihai Roșca – Yuanyu Chen (China) 0-3
  • Andrei Istrate – Simona Belik (Cehia) 3-1
  • Paul Szilagyi – Yu-An Chang (Taipeiul Chinez) 0-3

 

Optimi:

  • Andrei Istrate – Daniel Berzosa (Spania) 1-3
  • Darius Movileanu – Minghao Zhang 1-3

 

Grupe

Juniori 2, feminin:

Grupa 3: Ioana Sîngeorzan, Yat Poon (Hong Kong), Zuzanna Wielgos (Polonia), Evgeniya Tikhalova (Rusia)

  • Ioana Sîngeorzan – Zuzanna Wielgos 3-0
  • Ioana Sîngeorzan – Yat Poon 0-3
  • Ioana Sîngeorzan – Evgeniya Tikhalova 3-0

 

Grupa 5: Andreea Teglas, Cheng Pu-Syuan (Taipeiul Chinez), Sara Tokic (Slovenia), Sena Smailji (Croația)

  • Andreea Teglas – Cheng Pu-Syuan, 1-3
  • Andreea Teglas – Sena Smailji 3-0
  • Andreea Teglas – Sara Tokic 3-1

 

Grupa 11: Bianca Mei-Roșu, Dora Cosic (Bosnia), Maria Lopez (Spania), Ekaterina Grushina (Rusia)

  • Bianca Mei-Roșu – Ekaterina Grushina 3-1
  • Bianca Mei-Roșu – Dora Cosic, 2-3
  • Bianca Mei-Roșu – Maria Lopez 3-0

 

Grupa 12: Evelyn Ungvari, Anna Volentics (Ungaria), Mariia Tarasova (Rusia), Ema Fuckar (Croația)

  • Evelyn Ungvari – Mariia Tarasova, 0-3
  • Evelyn Ungvari – Anna Volentics 1-3
  • Evelyn Ungvari – Ema Fuckar 3-0

 

 

 

Juniori 2, masculin:

Grupa 14: Paul Szilagyi, Vladislav Bannikov (Rusia), Jaroslav Baca (Cehia), Danie Glaveski (Macedonia de Nord)

  • Paul Szilagyi – Danie Glaveski 3-0
  • Paul Szilagyi – Vladislav Bannikov 3-1
  • Paul Szilagyi – Jaroslav Baca 3-0

 

Grupa 15: Mihai Roșca, David Bjorkryd (Suedia), Pavol Bilka (Slovacia), Lukas Simcic (Croația)

  • Mihai Roșca – Lukas Simci 3-0
  • Mihai Roșca – David Bjorkryd 3-1
  • Mihai Roșca – Pavol Bilka 3-0

 

Grupa 20: Andrei Istrate, Stepan Brhel (Cehia), Ivan Hencl (Croația), Aleksandar Jakimovski (Macedonia de Nord)

  • Andrei Istrate – Aleksandar Jakimovski 3-0
  • Andrei Istrate – Stepan Brhel 3-1
  • Andrei Istrate – Ivan Hencl 3-0