Sportivii români participă la Openul Croației destinat juniorilor, care are loc în Varazdin, între 18-22 septembrie.

  • Elena Zaharia, Ioana Sîngeorzan, Bianca Mei-Roșu, Evelyn Ungvari, Andreea Teglas, Irina Rus, Denisa Urîtu, Tania Plăian, Claudia Caragea
  • Iulian Chiriță, Andrei Tomica, Bogdan Badea, Călin Drenea, Darius Movileanu, Andrei Istrate, Paul Silagyi, Mihai Roșca, Darius Toma

Juniori 2, echipe feminin:

  • România (Bianca Mei Roșu, Ioana Sîngeorzan, Evelyn Ungvari)

Juniori 2, echipe masculin:

  • România 1 (Andrei Istrate, Paul Szilagyi)
  • România 2 (Mihai Roșca, Hugo Urquizar)

 

Tablou principal:

Juniori 2, echipe feminin:

Sferturi de finală:

România – Rusia 1 2-3

  • Bianca Mei-Roșu – Anastasiia Beresneva 0-3
  • Ioana Sîngeorzan – Vasilisa Danilova 3-0
  • Bianca Mei-Roșu/Ioana Sîngeorzan – Anastasia Sizova/Anastasiia Beresneva 3-2
  • Ioana Sîngeorzan – Anastasiia Beresneva  1-3
  • Bianca Mei-Roșu – Vasilisa Danilova 0-3

 

Grupe:

Program și rezultate:

Juniori 2, echipe feminin:

Grupa 4: România, Taipeiul Chinez, Slovacia 2

România – Slovacia 2 3-0

  • Bianca Mei-Roșu – Sara Bilkovicova 3-1
  • Ioana Sîngeorzan – Ema Mullerova 3-0
  • Evelyn Ungvari/Ioana Sîngeorzan – Sara Bilkovicova/Ema Mullerova 3-0

România – Taipeiul Chinez 3-1

  • Bianca Mei-Roșu – Yuan-Ting Liang 0-3
  • Ioana Sîngeorzan – Pu-Syuan Cheng 3-2
  • Ioana Sîngeorzan/Bianca Mei-Roșu – Pu-Syuan Cheng/Yuan-Ting Liang 3-1
  • Ioana Sîngeorzan – Yuan-Ting Liang 3-0

 

Juniori 2, echipe masculin:

Grupa 1: România 1, China, Slovenia

România 1 – Slovenia 3-0

  • Paul Szilagyi – Miha Podobnik 3-0
  • Andrei Istrate – Aleks Usaj 3-0
  • Andrei Istrate/Paul Szilagyi – Miha Podobnik/Matic Copar 3-0

România 1 – China 0-3

  • Andrei Istrate – Shidong Lin 1-3
  • Paul Szilagyi – Yuanyu Chen 1-3
  • Andrei Istrate/Paul Szilagyi – Shidong Lin/Zhang Mingao 0-3

 

Grupa 7: România/Spania, Egipt/Rusia, Taipeiul Chinez, Cehia 2

România/Spania – Egipt/Rusia 3-0 WO

România/Spania – Taipeiul Chinez 0-3

  • Mihai Roșca – Yu-An Chang 1-3
  • Hugo Urquizar – Yen-Ting Chen 0-3
  • Mihai Roșca/Hugo Urquizar – Yen-Ting Chen/Yu-An Chang 0-3

România/Spania – Cehia 2 3-1

  • Mihai Roșca – Jaroslav Baca 3-0
  • Hugo Urquizar – Antonin Baros 0-3
  • Mihai Roșca/Hugo Urquizar – Jaroslav Baca/Antonin Baros 3-0
  • Mihai Roșca – Antonin Baros 3-0