Daniela Dodean (foto) va participa la ITTF Volkswagen Pro Tour Grand Finals 2007

Ieri s-a incheiat si ultimul concurs, din acest an, din cadrul circuitului profesionist ITTF Pro Tour: ITTF Swedish Open 2007.

Astazi Federatia Internationala de Tenis de Masa (ITTF) a lansat invitatiile oficiale sportivilor calificati la finala de anul acesta care va avea loc la Beijing in perioada 13 – 16 decembrie.

Tara noastra va fi reprezentata in China de Daniela Dodean care ocupa locul 6 in clasamentul sportivilor sub 21 de ani.

Data limita pentru confirmarea participarii sportivilor la aceasta competitie care incheie sezonul 2007 este data de 26 noiembrie 2007.

Dar iata care sunt sportivii calificati la ITTF Volkswagen Pro Tour Grand Finals 2007:

SIMPLU
SENIORI

1. Ma Lin (CHN)
2. Wang Hao (CHN)
3. Ma Long (CHN)
4. Wang Liqin (CHN)
5. Chen Qi (CHN)
6. Boll Timo (GER)
7. Samsonov Vladimir (BLR)
8. Oh Sang Eun (KOR)
9. Gao Ning (SIN)
10. Hao Shuai (CHN)
11. Kan Yo (JPN)
12. Li Ching (HKG)
13. Ryu Seung Min (KOR)
14. Tang Peng (HKG)
15. Chuan Chih-Yuan (TPE)
16. Ovtcharov Dimitri (GER)

SENIOARE
1. Guo Yue (CHN)
2. Li Xiaoxia (CHN)
3. Wang Nan (CHN)
4. Zhang Yining (CHN)
5. Guo Yan (CHN)
6. Jiang Huajun (HKG)
7. Li Jia Wei (SIN)
8. Wang Yue Gu (SIN)
9. Tie Yana (HKG)
10. Hirano Sayaka (JPN)
11. Lin Ling (HKG)
12. Sun Bei Bei (SIN)
13. Fukuhara Ai (JPN)
14. Fukuoka Haruna (JPN)
15. Feng Tianwei (SIN)
16. Wu Jiaduo (GER)

DUBLU
SENIORI

1. Gao Ning / Yang Zi (SIN)
2. Ma Lin / Wang Hao (CHN)
3. Ko Lai Chak / Li Ching (HKG)
4. Lee Jung Woo / Cho Eon Rae (KOR)
5. Chen Qi / Wang Liqin (CHN)
6. Ryu Seung Min / Lee Jin Kwon (KOR)
7. Hao Shuai / Ma Long (CHN)
8. Ovtcharov Dimitri / Suss Christian (GER)

SENIOARE
1. Guo Yue / Li Xiaoxia (CHN)
2. Tie Yana / Zhang Rui (HKG)
3. Kim Kyung Ah / Park Mi Young (KOR)
4. Gao Jun / Shen Yanfei (USA/ESP)
5. Li Jia Wei / Wang Yue Gu (SIN)
6. Hirano Sayaka / Kanazawa Saki (JPN)
7. Fujinuma Ai / Fukuhara Ai (JPN)
8. Lau Sui Fei / Lin Ling (HKG)

SUB 21 DE ANI
MASCULIN

1. Cho Eon Rae (KOR)
2. Matsudaira Kenta (JPN)
3. Lebesson Emmanuel (FRA)
4. Lee Jin Kwon (KOR)
5. Gacina Andrej (HRV)
6. Ma Liang (SIN)
7. Apolonia Tiago (POR)
8. Chiang Hung Chieh (TPE)

FEMININ
1. Yu Meng Yu (SIN)
2. Feng Tianwei (SIN)
3. Li Qian (POL)
4. Vacenovska Iveta (CZE)
5. Barthel Zhenqi (GER)
6. DODEAN DANIELA
7. Dvorak Galia (ESP)
8. Yu Kwok See (HKG)