Maine si poimaine se vor desfasura in mai multe orase ale Romaniei partide din cadrul celei de-a treia etape a Campionatul National pe Echipe Seniori, sezonul 2007/2008.

Iata componenta seriilor din cele trei divizii si orasele in care se vor desfasura meciurile etapei a III-a a turului.

SUPERLIGA
MASCULIN

Seria I
ACTT 1 Bucuresti, CSM Iasi, Ciclop Timisoara si CSM-LPS Slatina vor juca la Bucuresti.

Seria a II-a
ACTT 2 Bucuresti, CSM Provalcon Cluj-Napoca, CSM-LPS Bistrita si AS.Pol Bucuresti vor juca la Bucuresti.

FEMININ
Seria I
LPS Farul 1 Constanta, CSS-LPS Hidroconstructia Slatina, CSM-LPS Bistrita si ICMRS Galati amanata din cauza participarii echipei din Constanta in Cupa ETTU.

Seria a II-a
Stirom Bucuresti, Vointa Galati, CSM 1 Arad si LPS Farul 2 Constanta vor juca la Constanta.

DIVIZIA A
MASCULIN

Seria I
Pristavu I Campulung, Universitatea I Craiova, Dacia Mioveni si Spartac Bucuresti vor juca la Mioveni.

Seria a II-a
Ateneu Resita, TT Dej, CSM Armatura Zalau si CSM Arad vor juca la Resita.

Seria a III-a
Romgaz Medias, LT Nagy Mozes Tg. Secuiesc, CSS Od. Secuiesc si Electrica Sf. Gheorghe vor juca la Sf. Gheorghe.

Seria a IV-a
LPS Farul Constanta, CSM-LPS Rer Buzau, Tehnopres Iasi si Atlantis Bacau vor juca la Buzau.

FEMININ
Seria I
CSM Armatura Zalau, CSM II Arad si CSM Provalcon Cluj-Napoca vor juca la Cluj-Napoca.

Seria a II-a
CSS-LPS Slatina, CSS Chimia Rm. Valcea si Romgaz Medias vor juca la Slatina.

Seria a III-a
Stelion Slatina, CSM-LPS Rer Buzau si CN Al. Vlahuta Rm. Sarat vor juca la Rm. Sarat.

DIVIZIA B
Seria I
LPS Vointa Satu Mare, Universitatea II Craiova, Unirea Alba Iulia si CSS-LPS Tg. Mures vor juca la Tg. Mures.

Seria a II-a
Universitatea III Craiova, Pristavu II Campulung, Inter Petrila si Intersport Miercurea Ciuc vor juca la Craiova.

Click aici pentru a vedea rezultatele inregistrate in primele doua etape ale Superligii 2007/2008.

Click aici pentru a vedea rezultatele inregistrate in primele doua etape ale Diviziei A 2007/2008.

Click aici pentru a vedea rezultatele inregistrate in primele doua etape ale Diviziei B 2007/2008.