Campionatele Naționale Romstal, seniori, feminin și masculin 2020 au loc în Sala Polivalentă din București între 28 februarie – 1 martie. Fazele finale ale probelor vor fi transmise pe Look Sport, sâmbătă și duminică.

Podium:

Feminin:

  • 1 Bernadette Szocs
  • 2 Eliza Samara
  • 3 Irina Ciobanu
  • 3 Adina Diaconu

Masculin:

  • 1 Ovidiu Ionescu
  • 2 Cristian Pletea
  • 3 Rareș Șipoș
  • 3 Cristian Chirița

Rezultate simplu:

Tabloul eliminatoriu

Feminin:

Optimi:

  • Bernadette Szocs – Ana Barbu 4-0
  • Tania Plăian – Alina Zaharia 4-3
  • Andreea Dragoman – Elena Zaharia 4-0
  • Camelia Mitrofan – Irina Ciobanu 0-4
  • Adina Diaconu – Angelica Toma 4-0
  • Ioana Sîngeorzan – Mihaela Ilie 3-4
  • Roxana Istrate – Anamaria Sebe 1-4
  • Andreea Clapa – Eliza Samara 0-4

Sferturi de finală:

  • Bernadette Szocs – Tania Plăian 4-0
  • Andreea Dragoman – Irina Ciobanu 2-4
  • Adina Diaconu – Mihaela Ilie 4-0
  • Anamaria Sebe – Eliza Samara 0-4

Semifinale:

  • Bernadette Szocs – Irina Ciobanu 4-0
  • Adina Diaconu – Eliza Samara 1-4

Finala:

  • Bernadette Szocs – Eliza Samara 4-0

Masculin:

32-imi:

  • Ovidiu Ionescu – …
  • Alex Mircea – Cr. Bărbulescu 0-4
  • Mihai Zamfir – G. Pantelimon 4-0
  • Iulian Roman – Mihai Pop 4-1
  • Cr. Bogdan – V. Tudorache 4-0
  • Mihai Mănescu – Iulian Chirița 0-4
  • Darius Toma – Bogdan Iacob 4-1
  • L. Munteanu – Paul Mladin 4-0
  • Cristian Chirița – Luca Oprea 4-0
  • Horia Ursuț – Daniel Moldovan 1-4
  • Flămând – A. Bîrlan 2-4
  • C. Cojanu – Bogdan Roman 0-4
  • Dragoș Oprea – Cr. Jumara 4-0
  • Deian Sorescu – Dragoș Bujor 0-4
  • Cr. Grigore – Mihai Nemaciuc 4-2
  • Florin Spelbuș – Hunor Szocs 0-4
  • Rareș Șipoș – Boaca 4-0
  • B. Badea – Daniel Simulescu 1-4
  • Adrian Uta – Matei Dumitrescu 1-4
  • B. Chiscop – Andrei Tomica 2-4
  • Alexandru Manole – Gheorghe Durdun 4-0
  • A. Ciobanu – Vlad Hurloi 3-4
  • St. Moldoveanu – Paul Szilaghi 4-2
  • M. Ghinda – Eduard Ionescu 0-4
  • Alexandru Cazacu – R. Oroszlan 4-0
  • Mihai Roșca – Andrei Istrate 1-4
  • Bogdan Sîngeorzan – R. Muntean 4-3
  • Mircea Neagu – Alin Spelbuș 0-4
  • Darius Movileanu – L. Petrescu 4-0
  • C. Drenea – Vasile Trif 3-4
  • Adrian Dodean – G. Mirea 4-0
  • Cristian Pletea – …

16-imi:

  • Ovidiu Ionescu – Cr. Bărbulescu 4-0
  • Mihai Zamfir – Iulian Roman 4-1
  • Iulian Roman – Iulian Chirița 2-4
  • Darius Toma – L. Munteanu 2-4
  • Cristian Chirița – Daniel Moldovan 4-0
  • A. Bîrlan – Bogdan Roman 4-3
  • Dragoș Oprea – Dragoș Bujor 4-2
  • Cr. Grigore – Hunor Szocs 0-4
  • Rareș Șipoș – Daniel Simulescu 4-0
  • Matei Dumitrescu – Andrei Tomica 2-4
  • Alexandru Manole – Vlad Hurloi 4-1
  • St. Moldoveanu – Eduard Ionescu 0-4
  • Alexandru Cazacu –  Andrei Istrate 4-1
  • Bogdan Sîngeorzan – Alin Spelbuș 2-4
  • Darius Movileanu – Vasile Trif 4-1
  • Adrian Dodean – Cristian Pletea 0-4

Optimi:

  • Ovidiu Ionescu – Mihai Zamfir 4-0
  • Iulian Chirița – L. Munteanu 4-3
  • Cristian Chirița – A. Bîrlan 4-1
  • Dragoș Oprea – Hunor Szocs 1-4
  • Rareș Șipoș – Andrei Tomica 4-2
  • Alexandru Manole – Eduard Ionescu 4-2
  • Alexandru Cazacu – Alin Spelbuș 2-4
  • Darius Movileanu – Cristian Pletea 0-4

Sferturi:

  • Ovidiu Ionescu – Iulian Chirița 4-0
  • Cristian Chirița – Hunor Szocs 4-2
  • Rareș Șipoș – Alexandru Manole 4-1
  • Alin Spelbuș – Cristian Pletea 0-4

Semifinale:

  • Ovidiu Ionescu – Cristian Chirița 4-1
  • Cristian Pletea  – Rareș Șipoș 4-3

Finala:

  • Ovidiu Ionescu – Cristian Pletea 4-2

Grupe:

Baraj feminin:

  • Angelica Toma – Denisa Urîtu 3-0
  • Ana Cristina Barbu – Daniela Găină 3-0
  • D. Bârzoi – Andreea Clapa 1-3
  • Camelia Mitrofan – Oprea Elena 3-1

 

Program

VINERI 28.02
• ORA 10.00 DUBLU FETE-TURUL 1
• ORA 10.50 DUBLU BAIETI TURUL 1
• ORA 11.40 DUBLU MIXT TURUL 1
• ORA 13.00 DUBLU FETE TURUL 2
• ORA 13.30 DUBLU BAIETI TURUL 2
• ORA 14.00 DUBLU MIXT TURUL 2
• ORA 15.00 GRUPE CALIFICARI BAIETI TURUL 1
• ORA 16.00 GRUPE CALIFICARI FETE TURUL 1
• ORA 17.00 GRUPE CALIFICARI BAIETI TURUL 2
• ORA 18.00 DUBLU FETE SI BAIETI TURUL 3
• ORA 18.30 GRUPE CALIFICARI FETE TURUL 2
• ORA 19.30 DUBLU MIXT TURUL 3
• ORA 20.00 GRUPE CALIFICARI TURUL 3

SAMBATA 29.02
• ORA 10.00 DUBLU FETE DUBLU BAIETI SEMIFINALE
• ORA 11.00 DUBLU MIXT SEMIFINALE
• ORA 11.00 GRUPE CALIFICARI FETE TURUL 3
• ORA 12.00 DUBLU FETE FINALA
• ORA 12.45 DUBLU BAIETI FINALA
• ORA 13.30 DUBLU MIXT FINALA
• FESTIVITATE DE PREMIERE DUBLU
• PAUZA
• ORA 16.00 – 20.00 TABLOU INDIVIDUAL FETE SI BAIETI

DUMINICA 01.03
• ORA 10.00 SEMIFINALA SIMPLU FETE 1
• ORA 10.45 SEMIFINALA SIMPLU BAIETI 1
• ORA 11.30 SEMIFINALA SIMPLU FETE 2
• ORA 12.15 SEMIFINALA SIMPLU BAIETI 2
• ORA 13.00 FINALA SIMPLU FETE
• ORA 13.45 FINALA SIMPLU BAIETI
• FESTIVITATE DE PREMIERE INDIVIDUAL