Campionatele Naționale Romstal, seniori, feminin și masculin 2020 au loc în Sala Polivalentă din București între 28 februarie – 1 martie. Fazele finale ale probelor vor fi transmise pe Look Sport, sâmbătă și duminică.

Podium:

Dublu feminin:

  • 1 Adina Diaconu/Irina Ciobanu
  • 2 Andreea Dragoman/Bernadette Szocs
  • 3 Eliza Samara/Elena Zaharia
  • 3 Ana Cristina Barbu/Andreea Fistyulof

Dublu masculin:

  • 1 Ovidiu Ionescu/Cristian Chirița
  • 2 Rareș Șipoș/Cristi Pletea
  • 3 Hunor Szocs/Alin Spelbuș
  • 3 Florin Spelbuș/Alexandru Manole

Dublu mixt:

  • 1 Ovidiu Ionescu/Bernadette Szocs
  • 2 Rareș Șipoș/Andreea Dragoman
  • 3 Hunor Szocs/Eliza Samara
  • 3 Cristian Pletea/Roxana Istrate

Dublu masculin:

Tur preliminar:

  • Bucuroiu/Prioteasa – M. Roșca/R. Oroszlan 0-3
  • M. Corbu/R. Tuta – V. Hurloi/D. Blănariu 0-3
  • Luca Oprea/Horia Ursuț – M. Bordea/R. Coldea 3-0
  • A. Nicolae/R. Boroleanu – B. Chiscop/I. Roman 0-3
  • A. Feyer/B. Iacob – N. Corcoz/R. Fratila 3-0
  • C. Ștefan/C. Jumara – L. Petrescu/D. Tigau 3-2
  • V. Tudorache/M. Chiva – V. Albu/Sumanaru 3-1

16-imi:

  • Rareș Șipoș/Cristi Pletea – Al. Ciobanu/Dumbravă 3-1
  • Bogdan Sîngeorzan/M. Pop – A. Uta/Al Mircea 3-2
  • Manescu/M. Zamfir – B. Badea/C. Drenea 2-3
  • Luca Oprea/Horia Ursuț – Eduard Ionescu/Andrei Tomica 3-1
  • C. Grigore/L. Munteanu – Chiscop/Roman 3-0
  • A. Dodean/Alexandru Cazacu – S. Moldoveanu/A. Bîrlan 3-2
  • D. Toma/Mihai Nemaciuc – G. Mirea/Gheorghe Durdun 3-1
  • Ștefan/Jumară – H. Szocs/Alin Spelbuș 0-3
  • Paul Mladin/Dragoș Oprea – Tudorache/Chiva 3-0
  • Dragoș Bujor/V. Boaca – Flamand/Paul Szilagyi  2-3
  • B. Roman/R. Muntean – Macarenco/M. Ghinda 3-2
  • Roșca/Oroszlan – Florin Spelbuș/Alexandru Manole 0-3
  • Darius Movileanu/Iulian Chirița – Hurloi/Blănariu 3-0
  • Andrei Istrate/Al. Gheorghe – Cr. Bogdan/Bărbulescu 1-3
  • D. Sorescu/D. Moldovan – M. Dumitrescu/A. Miron 0-3
  • Feyer/Iacob – Ovidiu Ionescu/Cristian Chirița 1-3

Optimi:

  • Rareș Șipoș/Cristi Pletea – Bogdan Sîngeorzan/M. Pop 3-0
  • B. Badea/C. Drenea – Luca Oprea/Horia Ursuț 3-0
  • C. Grigore/L. Munteanu – A. Dodean/Alexandru Cazacu 1-3
  • D. Toma/Mihai Nemaciuc – H. Szocs/Alin Spelbuș 0-3
  • Paul Mladin/Dragoș Oprea – Flamand/Paul Szilagyi 2-3
  • B. Roman/R. Muntean – Florin Spelbuș/Alexandru Manole 2-3
  • Darius Movileanu/Iulian Chirița – Cr. Bogdan/Bărbulescu 3-0
  • M. Dumitrescu/A. Miron – Ovidiu Ionescu/Cristian Chirița 1-3

Sferturi de finală:

  • Rareș Șipoș/Cristi Pletea – B. Badea/C. Drenea 3-1
  • A. Dodean/Alexandru Cazacu – H. Szocs/Alin Spelbuș 0-3
  • Flamand/Paul Szilagyi – Florin Spelbuș/Alexandru Manole 0-3
  • Darius Movileanu/Iulian Chirița – Ovidiu Ionescu/Cristian Chirița 0-3

Semifinale:

  • Rareș Șipoș/Cristi Pletea – H. Szocs/Alin Spelbuș 3-2
  • Florin Spelbuș/Alexandru Manole – Ovidiu Ionescu/Cristian Chirița 2-3

Finala:

  • Rareș Șipoș/Cristi Pletea – Ovidiu Ionescu/Cristian Chirița 2-3

Dublu feminin:

Tur preliminar:

  • I. Sîngeorzan/P. Ianău – A. Postudor/Aungurencei 3-0

Optimi:

  • A. Struna/Irina Rus – Andreea Clapa/Tania Plăian 1-3
  • Alina Zaharia/R. Istrate – Anamaria Sebe/C. Mitrofan 1-3
  • E. Oprea/M. Orban – Eliza Samara/Elena Zaharia 0-3
  • AC Barbu/A. Fistyulof – Al. Ioniță/D. Gaina 3-0
  • A. Hudușan/M. Plaiasu – D. Bîrzoi/L. Popescu 2-3
  • Denisa Urîtu/C. Caragea – M. Ilie/A. Toma 1-3
  • A. Mei Roșu/A. Teglas – Andreea Dragoman/Bernadette Szocs 0-3
  • Adina Diaconu/Irina Ciobanu – Ioana Sîngeorzan/P. Ianău 3-0

Sferturi de finală:

  • Adina Diaconu/Irina Ciobanu – Andreea Clapa/Tania Plăian 3-0
  • Anamaria Sebe/C. Mitrofan – Eliza Samara/Elena Zaharia 0-3
  • AC Barbu/A. Fistyulof – D. Bîrzoi/L. Popescu 3-2
  • M. Ilie/A. Toma – Andreea Dragoman/Bernadette Szocs 0-3

Semifinale:

  • Adina Diaconu/Irina Ciobanu – Eliza Samara/Elena Zaharia 3-0
  • AC Barbu/A. Fistyulof – Andreea Dragoman/Bernadette Szocs 0-3

Finala:

  • Adina Diaconu/Irina Ciobanu – Andreea Dragoman/Bernadette Szocs 3-1

Dublu mixt:

Tur preliminar:

  • A. Nicolae/Tepelea – C. Drenea/M. Orban 0-3
  • M. Albu/Aungurencei – M. Roșca/A. Struna 1-3
  • Luca Oprea/A. Ioniță – A. Dodean/Irina Ciobanu 0-3
  • Sumanaru/A. Postudor – Mihai Nemaciuc/ Patricia Ianău 0-3
  • R. Oroszlan/E. Oprea – A. Gheorghe/Anamaria Sebe 0-3

16-imi:

  • Ovidiu Ionescu/Bernadette Szocs – Roșca/Struna 3-2
  • Bărbulescu/A. Toma – Iulian Chirița/Bianca Mei-Roșu 3-2
  • Daniel Moldovan/M. Ilie – Muntean/Fistyulof 0-3
  • Andrei Istrate/Andreea Teglas – Cristian Chirița/Tania Plăian 0-3
  • Alexandru Manole/Alina Zaharia – B. Badea/C. Caragea 3-0
  • D. Toma/Ioana Sîngeorzan – Cristian Pletea/Istrate 0-3
  • Andrei Tomica/Denisa Urîtu – M. Ghinda/Maria Gaftea 2-3
  • Dragoș Bujor/Daniela Gaina – Alin Spelbuș/Adina Diaconu 0-3
  • Rareș Șipoș/Andreea Dragoman – Drenea/Orban 3-0
  • Florin Spelbuș/M. Plaeasu – Darius Movileanu/Elena Zaharia 1-3
  • Adrian Uta/L. Popescu – M. Dumitrescu/Irina Rus 1-3
  • Dodean/Irina Ciobanu – Paul Mladin/Andreea Clapa 3-1
  • C. Bogdan/AC Barbu – Gheorhe/Sebe 0-3
  • C. Grigore/T. Urszuly – E. Ionescu/Camelia Mitrofan 0-3
  • M. Zamfir/D. Barzoi – A. Flamand/A. Hudușan 2-3
  • Mihai Nemaciuc/Patricia Ianău – Hunor Szocs/Eliza Samara 0-3

Optimi:

  • Ovidiu Ionescu/Bernadette Szocs – Bărbulescu/A. Toma 3-0
  • Muntean/Fistyulof – Cristian Chirița/Tania Plăian 3-2
  • Alexandru Manole/Alina Zaharia – Cristian Pletea/R. Istrate 1-3
  • M. Ghinda/Maria Gaftea – Alin Spelbuș/Adina Diaconu 1-3
  • Rareș Șipoș/Andreea Dragoman – Darius Movileanu/Elena Zaharia 3-1
  • Adrian Uta/L. Popescu – Dodean/Irina Ciobanu 0-3
  • Gheorghe/Anamaria Sebe – Eduard Ionescu/Camelia Mitrofan 2-3
  • A. Flamand/A. Hudușan – Hunor Szocs/Eliza Samara 0-3

Sferturi de finală:

  • Ovidiu Ionescu/Bernadette Szocs – Muntean/Fistyulof 3-0
  • Cristian Pletea/R. Istrate – Alin Spelbuș/Adina Diaconu 3-1
  • Rareș Șipoș/Andreea Dragoman – Dodean/Irina Ciobanu 3-2
  • Eduard Ionescu/Camelia Mitrofan – Hunor Szocs/Eliza Samara 1-3

Semifinale:

  • Ovidiu Ionescu/Bernadette Szocs – Cristian Pletea/R. Istrate  3-2
  • Rareș Șipoș/Andreea Dragoman – Hunor Szocs/Eliza Samara 3-0

Finala:

  • Rareș Șipoș/Andreea Dragoman – Ovidiu Ionescu/Bernadette Szocs 0-3

Program

VINERI 28.02
• ORA 10.00 DUBLU FETE-TURUL 1
• ORA 10.50 DUBLU BAIETI TURUL 1
• ORA 11.40 DUBLU MIXT TURUL 1
• ORA 13.00 DUBLU FETE TURUL 2
• ORA 13.30 DUBLU BAIETI TURUL 2
• ORA 14.00 DUBLU MIXT TURUL 2
• ORA 15.00 GRUPE CALIFICARI BAIETI TURUL 1
• ORA 16.00 GRUPE CALIFICARI FETE TURUL 1
• ORA 17.00 GRUPE CALIFICARI BAIETI TURUL 2
• ORA 18.00 DUBLU FETE SI BAIETI TURUL 3
• ORA 18.30 GRUPE CALIFICARI FETE TURUL 2
• ORA 19.30 DUBLU MIXT TURUL 3
• ORA 20.00 GRUPE CALIFICARI TURUL 3

SAMBATA 29.02
• ORA 10.00 DUBLU FETE DUBLU BAIETI SEMIFINALE
• ORA 11.00 DUBLU MIXT SEMIFINALE
• ORA 11.00 GRUPE CALIFICARI FETE TURUL 3
• ORA 12.00 DUBLU FETE FINALA
• ORA 12.45 DUBLU BAIETI FINALA
• ORA 13.30 DUBLU MIXT FINALA
• FESTIVITATE DE PREMIERE DUBLU
• PAUZA
• ORA 16.00 – 20.00 TABLOU INDIVIDUAL FETE SI BAIETI

DUMINICA 01.03
• ORA 10.00 SEMIFINALA SIMPLU FETE 1
• ORA 10.45 SEMIFINALA SIMPLU BAIETI 1
• ORA 11.30 SEMIFINALA SIMPLU FETE 2
• ORA 12.15 SEMIFINALA SIMPLU BAIETI 2
• ORA 13.00 FINALA SIMPLU FETE
• ORA 13.45 FINALA SIMPLU BAIETI
• FESTIVITATE DE PREMIERE INDIVIDUAL

Informații: