Sportivii români participă la Openul Croației destinat juniorilor, care are loc în Varazdin, între 18-22 septembrie.

  • Elena Zaharia, Ioana Sîngeorzan, Bianca Mei-Roșu, Evelyn Ungvari, Andreea Teglas, Irina Rus, Denisa Urîtu, Tania Plăian, Claudia Caragea
  • Iulian Chiriță, Andrei Tomica, Bogdan Badea, Călin Drenea, Darius Movileanu, Andrei Istrate, Paul Silagyi, Mihai Roșca, Darius Toma

Juniori 1, echipe feminin:

  • România 1 (Tania Plăian, Denisa Urîtu, Elena Zaharia)
  • România 2 (Claudia Caragea, Irina Rus, Andreea Teglas)

Juniori 1, echipe masculin:

  • România 1 (Iulian Chiriță, Darius Movileanu, Andrei Tomica)
  • România 2 (Bogdan Badea, Călin Drenea, Darius Toma)

 

Tablou principal:

Juniori 1, echipe feminin:

România 1 – Franța 3-0

  • Elena Zaharia – Prithika Pavade 3-2
  • Tania Plăian – Camille Lutz 3-2
  • Denisa Urîtu – Charlotte Lutz 3-0

 

Semifinale:

România 1 – SUA/Japonia 3-1

  • Tania Plăian – Misa Inayoshi 3-0
  • Elena Zaharia – Haruna Sugita 2-3
  • Denisa Urîtu – Tiffany Ke 3-1
  • Tania Plăian – Haruna Sugita 3-2

 

Finala:

România – China 1-3

  • Elena Zaharia – Yuan Yuan 3-2
  • Tania Plăian – Wu Yangchen 2-3
  • Denisa Urîtu – Xiaotong Zang 0-3
  • Tania Plăian – Yuan Yuan 0-3

 

Grupe:

Program și rezultate:

Juniori 1, echipe feminin:

Grupa 6: România 1, Germania 1, Polonia, Bosnia

România 1 – Bosnia 3-0

  • Elena Zaharia – Harisa Mesetovic 3-0
  • Tania Plăian – Ema Lovric 3-0
  • Denisa Urîtu – Dzana Biogradzlic 3-1

România 1 – Polonia 3-0

  • Tania Plăian – Dominika Gilewska 3-2
  • Elena Zaharia – Natalia Szymczyk 3-0
  • Denisa Urîtu – Aleksandra Jarkowska 3-1

România 1 – Germania 1 3-1

  • Elena Zaharia – Leonie Berger 3-0
  • Tania Plăian – Sophia Klee 3-2
  • Denisa Urîtu – Jana Kierner 2-3
  • Tania Plăian – Leonie Berger 3-0

 

Grupa 8: România 2, Suedia, Taipeiul Chinez 2, Spania

România 2 – Taipeiul Chinez 2 0-3

  • Claudia Caragea – Cu-Xuan Chen 0-3
  • Irina Rus – Fong-En Cai 0-3
  • Andreea Teglas – Yi-Ching Chu 0-3

România 2 – Suedia 0-3

  • Andreea Teglas – Jennie Edvinsson 0-3
  • Claudia Caragea – Muskantor 0-3
  • Irina Rus – Matilda Hansson 2-3

România 2 – Spania 1-3

  • Andreea Teglas – Ainhoa Cristobal 2-3
  • Claudia Caragea – Elvira Rad 3-1
  • Irina Rus – Jana Riera 2-3
  • Claudia Caragea – Ainhoa Cristobal 2-3

 

 

Juniori 1, echipe masculin:

Grupa 2: România 1, Belgia, Canada/SUA, Germania/Japonia

România 1 – Belgia 0-3

  • Iulian Chiriță – Adrien Rassenfosse 0-3
  • Darius Movileanu – Olav Kosolosky 1-3
  • Andrei Tomica – Nicolas Degros 1-3

România 1 – Canada/SUA 3-0

  • Andrei Tomica – Michael Tran 3-2
  • Darius Movileanu – Edward Ly 3-1
  • Iulian Chiriță – Kai Zeherbin 3-0

România 1 – Germania/Japonia 1-3

  • Darius Movileanu – Hiroto Sato 3-1
  • Andrei Tomica – Yuto Abe 0-3
  • Iulian Chiriță – Dominik Jonack 0-3
  • Darius Movileanu – Yuto Abe 0-3

 

Grupa 6: România 2, China 1, Cehia 1, Slovenia

România 2 – Cehia 1 0-3

  • Darius Toma – Radek Skala 1-3
  • Bogdan Badea – Tomas Martinko 1-3
  • Călin Drenea – Frantisek Onderka 0-3

România 2 – China 0-3

  • Bogdan Badea – Kaiyuan Quan 0-3
  • Darius Toma – Guodong Guodong Liang 0-3
  • Călin Drenea – Yantao Cao 0-3

România 2 – Slovenia 3-2

  • Darius Toma – Mitja Omerzel 3-0
  • Bogdan Badea – Aljaz Godec 2-3
  • Călin Drenea – Ziga Zigon 2-3
  • Darius Toma – Aljaz Godec 3-0
  • Bogdan Badea – Mitja Omerzel 3-2