Între 20-24 martie are loc în Lignano, Italia, Openul Italiei destinat juniorilor.

  • Juniori: Darius Toma, Andrei Miron, Dragos Bujor, Mihai Pop, Daniel Moldovan, antrenor Alexandru Gheorghe
  • Junioare: Ana Barbu, Denisa Urîtu, Camelia Mitrofan, Irina Rus, antrenor Petre Arnăutu
  • Juniori II : Andrei Tomica, Darius Movileanu, Eduard Ionescu, Iulian Chiriță, antrenor Emilian Bulbuc
  • Junioare II : Elena Zaharia, Ioana Sîngeorzan, Evelyn Ungvari, antrenor Marian Filipaș
  • Juniori III: Luca Oprea, Patrick Anghel, Christian Podar, antrenor Alexandru Dinca
  • Junioare III: Bianca Mei-Roșu, Cristina Sîngeorzan, Andreea Jifcu, Dora Moldovan, antrenor Anamaria Sebe

Programul și rezultatele de sâmbătă:

Juniori II, simplu feminin:

Grupa 7: 1. Patricia Santos (Portugalia) – 4p., 2. Anastasia Sizova (Rusia) – 3p., 3. Bianca Mei-Roșu – 2p.

  • Bianca Mei-Roșu – Patricia Santos 1-3
  • Bianca Mei-Roșu – Anastasia Sizova 0-3

Grupa 8: 1. Evelyn Ungvari – 4p., 2. Klara Segula (Austria) – 3p., 3. Bruna Borovec (Croația) – 2p.

  • Evelyn Ungvari – Bruna Borovec 3-0
  • Evelyn Ungvari – Klara Segula 3-0

Juniori II , simplu masculin:

Grupa 1: Dragoș Bujor – 4p, 2. Dillon Byrne (Irlanda) – 3p., Thomas Rayner (Anglia) – 2p.

  • Dragoș Bujor – Dillon Byrne 3-2
  • Dragoș Bujor – Thomas Rayner 3-0

Grupa 10: 1. Eduard Ionescu – 4p., 2. Giacomo Allegranza (Italia) – 3p., 3. Andrea Morri (San Marino) – 2p.

  • Eduard Ionescu – Giacomo Allegranza 3-0
  • Eduard Ionescu – Andrea Morri 3-0

 

Juniori II, dublu feminin:

16-imi:

  • Bianca Mei-Roșu/Evelyn Ungvari – Dora Cosic/Ema Lovric (Bosnia) 3-2 (16-14, 11-6, 8-11, 7-11, 11-7)
  • Ioana Sîngeozan/Elena Zaharia – Vasylysa Kanunnikova/Polina Sibahatulina (Ucraina) 3-0 (11-3, 11-4, 11-7)

Optimi:

  • Bianca Mei-Roșu/Evelyn Ungvari – Joanna Sung/Rachel Sung (SUA) 0-3 (4-11, 9-11, 5-11)
  • Ioana Sîngeozan/Elena Zaharia – Anastasiia Ivanova/Iuliia Pugovkina (Rusia) 3-0 (13-11, 11-6, 11-6)

Sferturi:

Ioana Sîngeozan/Elena Zaharia – Ines Matos/Patricia Santos (Portugalia), duminică, ora 10:00

Juniori II, dublu masculin:

32-imi:

  • Eduard Ionescu/Aadil Anand (India) – Lukas Ott/Chaitanya Vepa (Elveția) 2-3 (15-13, 10-12, 11-6, 8-11, 3-11)

16-imi:

  • Darius Movileanu/Andrei Tomica – Vit Kadlec/Borek Otahal (Cehia) 3-0 (11-9, 11-8, 11-3)
  • Dragoș Bujor/Iulian Chiriță – Luca Bersan/Daniele Rossi (Italia) 3-0 (11-4, 11-5, 11-1)

Optimi: 

  • Darius Movileanu/Andrei Tomica – Youssef Abid/Khalil Sta (Tunisia) 3-0 (11-5, 11-6, 11-7)
  • Dragoș Bujor/Iulian Chiriță – Hugo Deschamps/Alexis Kouraichi (Franța) 2-3 (6-11, 4-11, 13-11, 11-9, 9-11)

Sferturi:

  • Darius Movileanu/Andrei Tomica – Dawid Kosmal/Milosz Rezimski (Polonia), duminică, ora 10:00

 

Juniori III, simplu feminin:

Grupa 4: 1. Cristina Sîngeorzan – 6p., 2. Anna Pyaterikova (Rusia) – 5p., 3. Ana Leskosek (Sovenia) – 4p., 3. Irene Moretti (Italia) – 3p.

  • Cristina Sîngeorzan – Ana Leskosek 3-0
  • Cristina Sîngeorzan – Anna Pyaterikova 3-1
  • Cristina Sîngeorzan – Irene Moretti 3-0

 

Grupa 5: 1. Bianca Mei-Roșu – 6p., 2. Martina Etur (Italia) – 5p., 3. Lana Slatinsek (Slovenia) – 4p., 4. Sara Dal Fabbro (Italia) – 3p.

  • Bianca Mei-Roșu – Lana Slatinsek 3-0
  • Bianca Mei-Roșu – Sara Dal Fabbro 3-0
  • Bianca Mei-Roșu – Martina Etur 3-0

Grupa 6: 1. Aleksandra Bokova (Rusia) – 6p., 2. Bianca Jifcu – 5p., 3. Neza Pogacar Zun (Slovenia) – 4p., 4. Veronica Spadotto (Italia) – 3p.

  • Bianca Jifcu – Veronica Spadotto 3-0
  • Bianca Jifcu – Aleksandra Bokova 2-3
  • Bianca Jifcu – Neza Pogacar Zun 3-0

Grupa 8: 1. Lilly Laffineur (Belgia) – 6p., 2. Dora Moldovan – 5p., 3. Cecilia Cicuttini (Italia) – 4p., 4. Francesca Seu (Italia) – 3p.

  • Dora Moldovan – Lilly Laffineur 2-3
  • Dora Moldovan – Cecilia Cicuttini 3-0
  • Dora Moldovan – Francesca Seu 3-1

Juniori III, simplu masculin:

Grupa 1: 1. Luca Oprea – 4p., 2. Andrea Garello (Italia) – 3p., 3. Oliver Mankowski (Italia) – 2p.

  • Luca Oprea – Oliver Mankowski 3-0
  • Luca Oprea – Andrea Garello 3-1

Grupa 3: 1. Julian Rzihauschek (Austria) – 4p., 2. Robert Podar – 3p., 3. Giovanni Scucchiaro (Italia) – 2p.

  • Robert Podar – Julian Rzihauschek 1-3
  • Robert Podar – Giovanni Scucchiaro 3-0

Grupa 6: 1. Patrick Anghel – 6p.,  2. Davide Simon (Italia) – 5p., 3. Luka Jokic (Slovenia) – 4p., 4. Danilo Faso (Italia) – 0p.

  • Patrick Anghel – Luka Jokic 3-0
  • Patrick Anghel – Davide Simon 3-0
  • Patrick Anghel – Danilo Faso 3-0